Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/view.php on line 31
Združenie PČOLA
  Hlavné menu

  Vydané články
<<  December  >>
PoUtStŠtPiSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

  Prihlásenie
Meno (prezývka)


Heslo


Upraviť účet

Ak si želáte, aby Vám bol zasielaný informačný e-mail o novinkách na stránkach zaregistrujte sa.

  Návštevnosť
Celkom

557425

December

39881

Dnes

51

Klasická ochrana prírody

V čase výstavby križovatky Triblavina na diaľnici D1 padlo rozhodnutie o zastavení jej realizácie a príprave novej, zásadnej zmeny. Týmto rozhodnutím


V čase výstavby križovatky Triblavina na diaľnici D1 padlo rozhodnutie o zastavení jej realizácie a príprave novej, zásadnej zmeny. Týmto rozhodnutím štátu sa zasiahlo do roky pripravovanej a schválenej koncepcie obsluhy územia, podľa ktorej sa riadili samosprávy okolitých obcí a samosprávny kraj.
Novonavrhovaným riešením by občania v okolí Bratislavy stratili nádej na zlepšenie zúfalej dopravnej situácie.

Napísali sme

Analýza zmluvy na realizáciu križovatky Triblavina

Milan Grožaj, 21.10.2016

​Chcel by som sa s Vami podeliť o informácie, ktoré sme získali z analýzy zmluvy medzi NDS a.s. a dodávateľom stavebných prác križovatky Triblavina spoločnosťou Porr s.r.o. Z tejto analýzy vyplývajú veľmi závažné skutočnosti, ktoré potvrdzujú, že kľúčoví zamestnanci štátnej spoločnosti NDS a.s. bezprecedentne porušujú zákony tohto štátu. Viac.

Čo chceme dosiahnuť

Ide nám o zachovanie pôvodného plánu - zlepšiť dopravu v nášom regióne. Pôvodným zámerom bolo rozšírenie diaľnice D1 na 6-pruhovú diaľnicu so súbežnými cestami (kolektormi) po oboch stranách diaľnice podľa schváleného územného plánu Bratislavského samosprávneho kraja.

  • Obsluha okolitých obcí, najmä Vajnôr, Chorvátskeho Grobu, Bernolákova a Ivanky pri Dunaji. Napojenie všetkých ciest križujúcich diaľnicu v našom regióne na obojstranné kolektory. Zabezpečenie rozvoja priľahlých území.
  • Skrátenie času dopravy v špičkách medzi Bratislavou a okolím. Zníženie zaťaženia na životné prostredie úsporu pohonných hmôt.
  • Zvýšenie výkonnosti a plynulosti diaľnice D1 v úseku Bratislava - Trnava. Zlepšenie komfortu jazdy a bezpečnosti cestnej premávky. Dobudovanie odstavných pruhov, ktoré sa teraz využívajú ako jazdný pruh. Odľahčenie diaľnice počas rekonštrukčných prác a dopravných nehôd cez kolektory.

Kto sme

OZ Triblavina vzniklo s cieľom ustrážiť realizáciu tohto pôvodného zámeru.

Členmi a podporovateľmi občianskeho združenia sú starostovia a poslanci obecných zastupiteľstiev z regiónu, právnici, odborníci na dopravu a životné prostredie a obyvatelia okolitých obcí.

Už viac ako rok pracujeme na tom, aby štát nevstupoval do zákonných procesov prípravy a realizácie stavby, aby zástupcovia developerov nepresadzovali len svoje záujmy a aby úrady rozhodovali len v medziach zákonov na základe odporúčaní odborníkov.

Je v našom záujme zastaviť nezmyselné vstupovanie do projektov, ktoré má za následok meškanie výstavby a presadiť riešenie, ktoré pomáha občanom.

Pridajte sa k nám a podporte petíciu na ePeticie.com.


Vladimíra Vydrová Vladimíra Vydrová
Som vyštudovaná právnička a antropologička. Ovládam anglický, flámsky, nemecký a ruský jazyk. Moje pracovné skúsenosti okrem Slovenska siahajú i do Belgicka, Luxemburska, Holandska a Juhoafrickej republiky. Viac.


Michaela Seifertová Michaela Seifertová
Vyštudovala som Prírodovedeckú fakultu UK, odbor environmentalistika, špecializácia environmentálne geochémia. Už viac ako 10 rokov sa v pracovnej oblasti venujem posudzovaniu vplyvov na životné prostredie so zameraním na líniové stavby. Viac.


Jozef Selep Jozef Selep
Som aktívnym obyvateľom v obci Chorvátsky Grob. Považujem za prirodzené prejaviť vlastný názor ku aktuálnym problémom v spoločnosti. Viac.


Mária Kisková Mária Kisková
Študovala som na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Veci verejné mi boli vždy blízke rovnako ako pomoc ľudom, ktorí to potrebujú. Viac.


Peter Hanic Peter Hanic
Som obyvateľ Bernolákova a v tomto volebnom období aj poslanec obecného zastupiteľstva. Záleží mi na transparentnom vedení vašej obce, regiónu a nášho štátu. Moja záľuba je voda a všetko s ňou spojené. Príroda nás obohacuje o zážitky.


Ján Mrva Ján Mrva
Som už 10. rok starostom Mestskej časti Bratislava - Vajnory a okrem riešenia bežných problémov samosprávy sa už roky venujem riešeniu nášho najväčšieho problému - tranzitnej doprave. Viac.


Milan Grožaj Milan Grožaj
Absolvoval som SVŠT SvF. Podieľal som sa na príprave a realizácii stavby vodného diela Gabčikovo - Nagymaros na všetkých stavebných objektoch, vrátane vodnej elektrárne Gabčíkovo, náhradné riešenie prehradenia Dunaja. Viac.

Čomu chceme zabrániť

Národná dialničná spoločnosť mení svoje plány v neprospech občanov. NDS vydala pokyn na zastavenie prác na tejto stavbe. Porušuje sa tu stavebný zákon, zákon o verejnom obstarávaní a spoločenské škody vznikajú aj tým, že sa na stavbe nepracuje. Na protiprávny postup NDS upozornilo aj zastupiteľstvo BSK vo svojom uznesení zo dňa 22. 4. 2016.

Zároveň vydala pokyn na vypracovanie novej projektovej dokumentácie rozšírenia diaľnice D1 bez kolektorov. Dôsledkom realizácie nového projektu by bolo trvalé obmedzenie dopravy medzi Bratislavou a priľahlými obcami. Touto zmenou by získali len vybraní developeri.

Mapa oblasti

Už dnes sú v lokalite povolené obrovské logistické parky, ktoré na preťažené cesty vypustia ďalších takmer 3.300 osobných a nákladných áut. V schvaľovacích procesoch sú ďalšie obytné zóny - len sídlisko Starland predpokladá 30 000 obyvateľov. Pôvodne plánované rozšírenie Cesty na Senec je v nedohľadne, aj napriek tomu, že výstavba v oblasti je podľa odborníkov podmienená jej rozšírením.

Pod mediálnym tlakom NDS v júni 2016 prisľúbila, že síce postaví kolektory, ale ako súčasť telesa diaľnice. Zanikne tak možnosť napojenia okolitých území. Toto riešenie bude slúžiť vybraným investorom, neberie však ohľad na potreby obyvateľov nášho regiónu. Táto zmena by zásadným spôsobom ovplyvnila pohodu života obyvateľov a mala by nezanedbateľný účinok na ich zdravie.


Situácia smeruje k dopravnému kolapsu, ktorému treba zabrániť! Občianskemu združeniu Triblavina ide o zachovanie pôvodného plánu na rozšírenie dialnice D1 na 6-pruhovú diaľnicu s kolektormi, podľa platného územného plánu.

Kontakt

Ak nám chcete zanechať nejakú správu, poslať pripomienku či poukázať na problém, použite formulár nižšie alebo sa nám ozvite na facebook-u.

© OZ Triblavina, Hviezdoslavova 1789/1, 90027 Bernolákovo

Zdroj: OZ TRIBLAVINA
Klasická ochrana prírody Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
04.11.2018
Zobrazené:
160 x
Odoslať
TlačiťDeprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/specfce.php on line 431
Združenie ochranárov severovýchodného Slovenska - PČOLA, Levočská 38
064 01 Stará Ľubovňa, Kontaktná osoba: Pavel Petráš mobil: 0910 598858

альфа банк голд максимум

  Novinky
V prípade nálezu chráneného živočícha nebrať z miesta nálezu, ale kontaktovať
Správa Pieninského národného parku ulica SNP č. 57 061 01 Spišská Stará Ves tel.: +421 (0)52 4181071-3 fax: +421 (0)52 4822395 e-mail: pienap@sopsr.sk www.pienap.sk
(12.11.2019)


Nová kontaktná osoba od 1.1.2020
Od nového roku sa ujíma vedenia našej organizácie Mgr. Laura Martonová MSc - mobil 0911 298 822 E-mail : lauramarton@yahoo.com Vyštudovala odbor Environmentálna geológia na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave a na Technickej univerzite vo Viedni MSc Program New Energy – Renewable Energy in Central and Eastern Europe. Aktívna členka mimovládnej neziskovej environmentálnej organizácie Združenie ochranárov severovýchodného Slovenska – Pčola v Starej Ľubovni od jej založenia v roku 1994. Pracovala 5 rokov ako projektová manažérka a odborná konzultantka v oblasti odpadového hospodárstva, ochrany vôd, trvalo udržateľného lesného hospodárstva a obnoviteľných zdrojov energie v regióne severovýchodného Slovenska. Od roku 2008 pracuje ako odborná konzultantka pre oblasť mitigácie a adaptácie na klimatickú zmenu, najmä v súvislosti s energetickou efektívnosťou, obnoviteľnými zdrojmi, nakladaním s odpadmi a udržateľným využívaním lesov. Vypracováva projekty a programy hlavne v rozvojových krajinách (Afrika, Balkán, Ázia, Arabský polostrov), ktoré sú často spolufinancované prostredníctvom tzv. carbon market mechanizmov. Klientmi sú hlavne medzinárodné inštitúcie (UNDP, UNIDO, World Bank, EIB, EBRD), rozvojové agentúry, ale aj firmy a mimovládne organizácie.
(12.11.2019)


1.jnovember 2017
Vzhľadom na dlhodobú nemoc došlo k zmene na poste predsedníctva OZ Pčola, keď predsedníčkou organizácie sa stala pani Eulalia Štefanová - kontakt : 0905 769 541 E-mail : eulaliastefanova@gmail.com
(01.11.2017)


  Foto dňa
foto 27

  Anketa
Uprednostňujete skôr energiu ?

Slnečnú ( výroba TÚV, kúrenie, výroba elektriny)
4570 (4570 hl.)

Vodnú ( malé vodné elektrárne
2995 (2995 hl.)

Biomasy (peletky, štiepky, brikety)
2807 (2807 hl.)

Geotermálnu
2823 (2823 hl.)

Veternú
3364 (3364 hl.)

Atómovú
2529 (2529 hl.)

V podstate ma to netrápi
2056 (2056 hl.)

Celkom hlasovalo: 21144


  Top články
Prezidentka podpísala zákon, ktorý zavádza zálohovanie PET fliaš a plechoviek

40 x    (16.10.2019)

V zmysle Smernice o poskytovaní informácií v zmysle zák. č. 211/2000 Z. z.

36 x    (18.10.2019)

Laura Martonová: Všetkých nás treba – jemných motivátorov, energických presviedčačov, katastroferov, štrajkujúcich školákov, ekoinovátorských vedcov,

35 x    (31.10.2019)Designed by Salonky with phprs