Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/view.php on line 31
Združenie PČOLA
  Hlavné menu

  Vydané články
<<  September  >>
PoUtStŠtPiSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

  Prihlásenie
Meno (prezývka)


Heslo


Upraviť účet

Ak si želáte, aby Vám bol zasielaný informačný e-mail o novinkách na stránkach zaregistrujte sa.

  Návštevnosť
Celkom

662608

September

65839

Dnes

177

Klasická ochrana prírody

V čase výstavby križovatky Triblavina na diaľnici D1 padlo rozhodnutie o zastavení jej realizácie a príprave novej, zásadnej zmeny. Týmto rozhodnutím


V čase výstavby križovatky Triblavina na diaľnici D1 padlo rozhodnutie o zastavení jej realizácie a príprave novej, zásadnej zmeny. Týmto rozhodnutím štátu sa zasiahlo do roky pripravovanej a schválenej koncepcie obsluhy územia, podľa ktorej sa riadili samosprávy okolitých obcí a samosprávny kraj.
Novonavrhovaným riešením by občania v okolí Bratislavy stratili nádej na zlepšenie zúfalej dopravnej situácie.

Napísali sme

Analýza zmluvy na realizáciu križovatky Triblavina

Milan Grožaj, 21.10.2016

​Chcel by som sa s Vami podeliť o informácie, ktoré sme získali z analýzy zmluvy medzi NDS a.s. a dodávateľom stavebných prác križovatky Triblavina spoločnosťou Porr s.r.o. Z tejto analýzy vyplývajú veľmi závažné skutočnosti, ktoré potvrdzujú, že kľúčoví zamestnanci štátnej spoločnosti NDS a.s. bezprecedentne porušujú zákony tohto štátu. Viac.

Čo chceme dosiahnuť

Ide nám o zachovanie pôvodného plánu - zlepšiť dopravu v nášom regióne. Pôvodným zámerom bolo rozšírenie diaľnice D1 na 6-pruhovú diaľnicu so súbežnými cestami (kolektormi) po oboch stranách diaľnice podľa schváleného územného plánu Bratislavského samosprávneho kraja.

  • Obsluha okolitých obcí, najmä Vajnôr, Chorvátskeho Grobu, Bernolákova a Ivanky pri Dunaji. Napojenie všetkých ciest križujúcich diaľnicu v našom regióne na obojstranné kolektory. Zabezpečenie rozvoja priľahlých území.
  • Skrátenie času dopravy v špičkách medzi Bratislavou a okolím. Zníženie zaťaženia na životné prostredie úsporu pohonných hmôt.
  • Zvýšenie výkonnosti a plynulosti diaľnice D1 v úseku Bratislava - Trnava. Zlepšenie komfortu jazdy a bezpečnosti cestnej premávky. Dobudovanie odstavných pruhov, ktoré sa teraz využívajú ako jazdný pruh. Odľahčenie diaľnice počas rekonštrukčných prác a dopravných nehôd cez kolektory.

Kto sme

OZ Triblavina vzniklo s cieľom ustrážiť realizáciu tohto pôvodného zámeru.

Členmi a podporovateľmi občianskeho združenia sú starostovia a poslanci obecných zastupiteľstiev z regiónu, právnici, odborníci na dopravu a životné prostredie a obyvatelia okolitých obcí.

Už viac ako rok pracujeme na tom, aby štát nevstupoval do zákonných procesov prípravy a realizácie stavby, aby zástupcovia developerov nepresadzovali len svoje záujmy a aby úrady rozhodovali len v medziach zákonov na základe odporúčaní odborníkov.

Je v našom záujme zastaviť nezmyselné vstupovanie do projektov, ktoré má za následok meškanie výstavby a presadiť riešenie, ktoré pomáha občanom.

Pridajte sa k nám a podporte petíciu na ePeticie.com.


Vladimíra Vydrová Vladimíra Vydrová
Som vyštudovaná právnička a antropologička. Ovládam anglický, flámsky, nemecký a ruský jazyk. Moje pracovné skúsenosti okrem Slovenska siahajú i do Belgicka, Luxemburska, Holandska a Juhoafrickej republiky. Viac.


Michaela Seifertová Michaela Seifertová
Vyštudovala som Prírodovedeckú fakultu UK, odbor environmentalistika, špecializácia environmentálne geochémia. Už viac ako 10 rokov sa v pracovnej oblasti venujem posudzovaniu vplyvov na životné prostredie so zameraním na líniové stavby. Viac.


Jozef Selep Jozef Selep
Som aktívnym obyvateľom v obci Chorvátsky Grob. Považujem za prirodzené prejaviť vlastný názor ku aktuálnym problémom v spoločnosti. Viac.


Mária Kisková Mária Kisková
Študovala som na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Veci verejné mi boli vždy blízke rovnako ako pomoc ľudom, ktorí to potrebujú. Viac.


Peter Hanic Peter Hanic
Som obyvateľ Bernolákova a v tomto volebnom období aj poslanec obecného zastupiteľstva. Záleží mi na transparentnom vedení vašej obce, regiónu a nášho štátu. Moja záľuba je voda a všetko s ňou spojené. Príroda nás obohacuje o zážitky.


Ján Mrva Ján Mrva
Som už 10. rok starostom Mestskej časti Bratislava - Vajnory a okrem riešenia bežných problémov samosprávy sa už roky venujem riešeniu nášho najväčšieho problému - tranzitnej doprave. Viac.


Milan Grožaj Milan Grožaj
Absolvoval som SVŠT SvF. Podieľal som sa na príprave a realizácii stavby vodného diela Gabčikovo - Nagymaros na všetkých stavebných objektoch, vrátane vodnej elektrárne Gabčíkovo, náhradné riešenie prehradenia Dunaja. Viac.

Čomu chceme zabrániť

Národná dialničná spoločnosť mení svoje plány v neprospech občanov. NDS vydala pokyn na zastavenie prác na tejto stavbe. Porušuje sa tu stavebný zákon, zákon o verejnom obstarávaní a spoločenské škody vznikajú aj tým, že sa na stavbe nepracuje. Na protiprávny postup NDS upozornilo aj zastupiteľstvo BSK vo svojom uznesení zo dňa 22. 4. 2016.

Zároveň vydala pokyn na vypracovanie novej projektovej dokumentácie rozšírenia diaľnice D1 bez kolektorov. Dôsledkom realizácie nového projektu by bolo trvalé obmedzenie dopravy medzi Bratislavou a priľahlými obcami. Touto zmenou by získali len vybraní developeri.

Mapa oblasti

Už dnes sú v lokalite povolené obrovské logistické parky, ktoré na preťažené cesty vypustia ďalších takmer 3.300 osobných a nákladných áut. V schvaľovacích procesoch sú ďalšie obytné zóny - len sídlisko Starland predpokladá 30 000 obyvateľov. Pôvodne plánované rozšírenie Cesty na Senec je v nedohľadne, aj napriek tomu, že výstavba v oblasti je podľa odborníkov podmienená jej rozšírením.

Pod mediálnym tlakom NDS v júni 2016 prisľúbila, že síce postaví kolektory, ale ako súčasť telesa diaľnice. Zanikne tak možnosť napojenia okolitých území. Toto riešenie bude slúžiť vybraným investorom, neberie však ohľad na potreby obyvateľov nášho regiónu. Táto zmena by zásadným spôsobom ovplyvnila pohodu života obyvateľov a mala by nezanedbateľný účinok na ich zdravie.


Situácia smeruje k dopravnému kolapsu, ktorému treba zabrániť! Občianskemu združeniu Triblavina ide o zachovanie pôvodného plánu na rozšírenie dialnice D1 na 6-pruhovú diaľnicu s kolektormi, podľa platného územného plánu.

Kontakt

Ak nám chcete zanechať nejakú správu, poslať pripomienku či poukázať na problém, použite formulár nižšie alebo sa nám ozvite na facebook-u.

© OZ Triblavina, Hviezdoslavova 1789/1, 90027 Bernolákovo

Zdroj: OZ TRIBLAVINA
Klasická ochrana prírody Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
04.11.2018
Zobrazené:
334 x
Odoslať
TlačiťDeprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/specfce.php on line 431
Združenie ochranárov severovýchodného Slovenska - PČOLA, Levočská 38
064 01 Stará Ľubovňa, Kontaktná osoba: Pavel Petráš mobil: 0910 598858

альфа банк голд максимум

  Novinky
Združenie zmenilo adresu ale nie pôsobenie !!!
Senior Modrová - Modrová 298 - 935 15 Modrová Kontaktnou osobou sa stal dočasne, ale navždy, už čerstvý 70 - desiatnik : Pavel Petráš E-mail : petras64pavel@gmail.com Potom čo sa 19. marca 2020 odobrala do ochranárskeho neba jej predsedníčka a zakladajúca členka ( 30 júna 1994 ) Eulalia Štefanová z Humenného. Kto ste ju mali tú česť poznať, venujte jej tichu spomienku, veľmi nám chýbaš Elly Green za T.O. Severka ďakuje za jej prínos trampskému hnutiu na severovýchode Slovenska šerif Lucky, Elly umí!
(25.05.2020)


  Foto dňa
kf

  Anketa
Uprednostňujete skôr energiu ?

Slnečnú ( výroba TÚV, kúrenie, výroba elektriny)
5725 (5725 hl.)

Vodnú ( malé vodné elektrárne
3176 (3176 hl.)

Biomasy (peletky, štiepky, brikety)
2965 (2965 hl.)

Geotermálnu
3134 (3134 hl.)

Veternú
3539 (3539 hl.)

Atómovú
2717 (2717 hl.)

V podstate ma to netrápi
2214 (2214 hl.)

Celkom hlasovalo: 23470


  Top články
Za živú krajinu

65 x    (01.08.2020)

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

59 x    (07.08.2020)

Milí priatelia a priateľky (nielen) rieky Hron

58 x    (03.08.2020)Designed by Salonky with phprs