<<  Júl  >>

Júl

Ešte v tomto roku môžete bývať vo svojom vysnenom dome

posielam Vám správu o tom, že nízkoenergetické a pasívne domy ich najväčšieho slovenského výrobcu ForDom, s. r. o. Zvolen sa vyznačujú nielen krátkou dobou výstavby, ale aj minimálnou spotrebou energií.

S pozdravomMgr. Katarína Arvayová
PR manager
Paper Life, s.r.o.
Prievidza
Tel. +421 905 150 836

Tlačová informácia     Zvolen,  18. 09. 2013

Prefinancujte si výstavbu drevostavby so slovenskými bankami

Ak máte k dispozícii stavebný pozemok a stavebné povolenie, stačia vám 3 mesiace na to, aby vám najväčší slovenský výrobca drevostavieb Fordom postavil nízkoenergetický dom na kľúč. Prednosťou pasívnych domov z produkcie ForDomu nie je iba krátka doba výstavby, ale hlavne energetické parametre ich stavieb, ktoré sa vyznačujú minimálnou spotrebou energií. Mesačné náklady v energeticky pasívnom dome ForDom vyjdu rodinu len na 40-60 eur za všetky energie. Informoval o tom marketingový riaditeľ ForDom, s. r. o. Branislav Kuzma.

,,Krátka doba výstavby je daná tým, že ide o typizované domy, ktorých jednotlivé časti si pripravíme v našom závode v Lučenci a na samotnej stavbe už prebieha len montáž. Dosiahne sa tým vysoká kvalita prevedenia stavby a vynikajúce izolačné vlastnosti bez tepelných mostov. Ako izoláciu používame minerálnu vlnu, ovčie rúno, konopu siatu a ďalšie overené organické materiály.  Naše výrobky majú certifikáty Zväzu spracovateľov dreva SR a Inštitútu energeticky pasívnych domov, ktoré zaručujú ich kvalitatívne vlastnosti. Tieto certifikáty sú zároveň garanciou pre financujúce banky, ktoré tak môžu poskytnúť zvýhodnené úvery už počas výstavby. Tie sú zabezpečené len samotnou stavbou bez požiadaviek na dodatočné garancie,“ konštatoval  B. Kuzma.

Dodal, že majiteľ domu tak vlastne môže značnú časť splátok hradiť z ušetrených nákladov za energie. Celková mesačná splátka tak vyjde majiteľa len o niečo viac ako podnájomníkov platiacich nájomné a energie v cudzích nehnuteľnostiach, ktoré nemajú potrebné izolačné vlastnosti. Napríklad s Flexihypotékou od VÚB Banky, pri 30 ročnom úvere vo výške 108 000 eur s DPH, je mesačná splátka len 455 EUR. Žiadateľ o úver na 100 %-né financovanie montovaného rodinného domu, ktorý vlastní stavebný pozemok, sa môže obrátiť aj na Slovenskú sporiteľňu.

,,Hlavným výrobným programom firmy je výstavba typových  pasívnych rodinných domov postavených z ekologických materiálov, predovšetkým z dreva a izolačných materiálov. Pri výstavbe sú, ako akumulačná vrstva, použité nepálené tehly, hlinené omietky a izolácie ISOVER. Môžete si zvoliť rôzne veľkosti typových montovaných domov a dispozičné riešenia, spomedzi niekoľkých produktových radov. Napríklad ECOCUBE+ má väčšiu obytnú plochu pre viacčlenné rodiny, ECOBASE je menší prízemný bungalov zvlášť pre seniorov, ECOTWIN je dvojdom vhodný aj pre menšie pozemky, ECORAD je v radovej zástavbe, vhodný pre developerov. Pre rodiny s deťmi odporúčame sympatický energeticky pasívny dom EcoUniversal. Súčasťou akciovej ponuky EcoUniversalu je v cene zahrnutá aj dodávka modernej kuchynskej linky od spoločnosti TWD Banská Bystrica. Tohtoročnou novinkou je aj modulárna kolekcia nízkoenergetických rodinných domov Puzzle pre mladých vytvorená v spolupráci s architektonickým štúdiom Kubiš Kupec,“ upresnil B. Kuzma.

ForDom je najväčším slovenským výrobcom nízkoenergetických a pasívnych domov, za obdobie posledných dvoch rokov postavil viac ako 30 energeticky pasívnych rodinných domov na Slovensku, v Rakúsku a Francúzsku. Pre rakúskeho partnera – spoločnosť FertighausOK GmbH firma realizovala za posledné 4 roky viac ako 30 stavieb rodinných domov. V prípade hypoték od VÚB Banky a Slovenskej sporiteľne, je možnosť zabezpečenia len financovanou nehnuteľnosťou a vlastným pozemkom, ktorý nie je zaťažený záložným právom. Splatnosť úveru je minimálne 4 roky, horná hranica splatnosti je  30 rokov a výška úveru do 100 % hodnoty realizovanej stavby. Uvoľnenie čerpania úveru je až do 50 % z ceny diela, ešte pred zápisom rozostavaného domu do katastra nehnuteľností, čiže ide o plynulé financovanie výstavby bez prerušení.

Viac informácií je na www.fordom.sk , www.mojpasivnydom.sk

19.09.2013

ochranár, poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík z Progresívneho Slovenska dnes predstavil návrhy zelených opatrení, ktoré môžu pomôcť Slovensku

90 x    (19.05.2020)