Údajne bola na projekte Modrej alternatívy 11. septembra kontrola, aby dokázala, že klamem a podvádzam a to čo som nameral a následne zverejnil 22. augusta bola len dažďová voda[4] a že prameň vyschol. Údajne pred meraním 22. augusta sa roklinou prehnala lokálna búrka. Údajne tiež je nemožné revitalizáciou krajiny vytvárať pramene a získavať tak vodné zdroje. Napriek tomu, že od posledného merania nepršalo ďalších 21 dní, prameň nevyschol a teda kontrola videla to, čo sa jej snívalo - že tam voda nie je. Odporcovia projektu Modrá alternatíva si zrejme neprajú, aby existovali dôkazy o lacnejšom riešení vytvárania vodných zdrojov na Slovensku. Možno aj preto sa ponáhľali zverejniť kuvičiu správu len niekoľko hodín pred aktuálnou predpoveďou počasia avizovanými zrážkami.

Ešte pred možnými zrážkami sa tak opätovne potvrdilo, že prameň na hornej Toryse nevyschol a že to, čo sa z neho zachytilo 22. augusta i 12. septembra, bola pramenistá voda. Tiež sa potvrdilo, že keď príde dážď, voda v prameni bude zo zeme. To napokon potvrdzuje vodivosť vody pri chemickej analýze, ktorá charakterizuje, či voda je z prameňa alebo dažďová. Takže lož má krátke nohy!

Pripomínam, že na realizácii projektu Modrá alternatíva by sa vytvorilo viac ako 11.000 tisíc pracovných príležitostí na obdobie troch rokov a z celých Levočských vrchov a nie len z hornej Torysy by sa stala atraktívna rajská krajina,  ktorá by lákala zvedavcov možno aj z celého sveta. A tento klenot nemá šancu sa uplatniť, keď sa postaví priehrada Tichý Potok. Možno aj to je dôvod vyhlásiť z Levočských vrchov vtáčie územie, aby sa neuplatnili práva reštituentov na vlastnícke práva na pozemky v Levočských vrchoch a do priestoru mohli chodiť len vyvolení.


[1] http://kravcik.blog.sme.sk/c/226587/Chysta-sa-priehrada-z-ementalu.html

[2] http://kravcik.blog.sme.sk/c/226266/Vodarenska-loby-kupci-s-Hornou-Torysou.html

[3] http://kravcik.blog.sme.sk/c/226016/SOS-Tichy-Potok-Zombi-sa-vracia.html

[4] http://kravcik.blog.sme.sk/c/306439/Potoky-vysychaju-a-Modra-alternativa-oziva.html