Nikdy by mi nenapadlo, že si niekto dovolí mať ambíciu postaviť na celej ploche susedného pozemku (s rozlohou 382 m2) štvorpodlažnú bytovku. Navyše, úplne ju prilepiť na susedný dom, nasmerovať jej okná do mojej záhrady a veľké terasy s výhľadom priamo k ďalším susedom do ich záhrady i domu. Pán primátor, veril som v zákonnosť a spravodlivosť a bol som presvedčený, že ak by náhodou takto uletenú ambíciu vlastník pozemku mal, tak ju kompetentné stavebné úrady mesta neschvália. Ale schválili! A už aj stavajú!

P1220289.JPG

Toto je pohľad na vykopanú jamu rodiacej sa bytovky z môjho balkóna...

P1220290.JPG

Pohľad z opačnej strany domu na vykopanú jamu...

P1220288.JPG

Jama vykopaná až po okraj pozemku s podkopaným chodníkom...

P1220304.JPG

Stavebná jama s podkopanými základmi môjho domu, okolo záhrady až na hranicu záhrady k ďaším susedom. Mestu Košice ani Krajskému stavebnému úradu zrejme nič nehovorí percento zastavanosti pozemku...

P1220299.JPG

Vykopanú´zeminu z jamy stavebník odviezol na susednú ulicu, kde si robí skladku z pozemku a zrejme je možné na ňom očakávať výstavbu ďalšej bytovky v rozpore so súčasne platným územným plánom.

P1220293.JPG

Takýto je súčasny pohľad ma moja rodina z balkóna na okolité prostredie...

SUSEDMAKETA2.png

...a takýto pohľad bude mať moja rodina po výstavbe bytovky...

P1220297.JPG

... a toto je Váš dom pán primátor v mestskej časti Barca, kde sú dodržané zásady územného plánu i stavebného zákona. Nerozumiem prečo pán primátor v iných častiach mesta toto porušujete. 

P1220296.JPG

Keďže mám isté skúsenosti z organizovania, ako aj aktívnej účasti na občianskych kampaniach, prišiel som pri odhaľovaní súvislostí takéhoto nezmyselného stavania bytovky na pozadie týchto ambícií. Vrátim sa k nim v ďalších otvorených listoch, ktoré Vám pán primátor adresujem. S cieľom, aby sa občania mesta dozvedeli o nezákonnej výstavbe bytoviek v lokalite rodinných domov bez zmeny územného plánu. V tomto úvodnom otvorenom liste len poukazujem na Vaše schizofrenické konanie: Vynakladáte maximálne úsilie pre zabezpečenie pohodlného súkromia vlastnej rodiny a k nám, občanom Košíc, a zrejme aj k občanom Slovenska, máte macošský vzťah.

Priznám sa, že za vyše 20 rokov môjho života po roku 1989 moja rodina viac trpela ako profitovala z mojej práce v občianskom sektore. Ale taká je realita na Slovensku a len jeden z dôsledkov všeobecného stavu našej spoločnosti. Ale nesťažujem sa. Je to moja karma, o ochranu ktorej Vás neprosím. Verejne Vás však vyzývam na zastavenie protizákonnej výstavby bytovky, ktorá ohrozuje majetok mojej rodiny a likviduje jej súkromie. Pán primátor, prehodnoťte svoje rozhodnutie. Ešte je čas. Skutkom tak dokážete, že Košice majú primátora, ktorý chráni kvalitu života občanov mesta a myslí to úprimne s jeho rozvojom.