Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/view.php on line 31
Združenie PČOLA
  Hlavné menu

  Vydané články
<<  Máj  >>
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

  Prihlásenie
Meno (prezývka)


Heslo


Upraviť účet

Ak si želáte, aby Vám bol zasielaný informačný e-mail o novinkách na stránkach zaregistrujte sa.

  Návštevnosť
Celkom

629713

Máj

60569

Dnes

91

0bčianske fórum

Vážení priatelia,


Predstavte si, že jeden z najväčších bannerov, akú kedy svet videl, stavil si na ľadovci v Kalifornii s jednoduchým posolstvom: "! Som topenia"
Teraz si predstavte, v rovnakom okamihu, aktivisti v Ho Chi Minh City zhromaždenie pozdĺž rieky Saigon označiť stále vyšší príliv a odliv, ktoré sú zaplavovať domy a štvrtí. Teraz si predstavte, našim priateľom v Hobarte, Tasmánia zhromažďovanie pozdĺž pláže označiť závažné erózie z nedávnej série podivné búrok.

Teraz som si napríklad predstaviť, globálne hnutie, pracovať spoločne na jeden deň pre pripojenie týchto bodov - každý malý kúsok dôkazu - a ukazujú, ako zmena klímy, je jasné a prítomné nebezpečenstvo. Dňa 5. mája sa budeme držať deň Global Witness, ktorý robí len to. Po celej planéte, v miestach, kde je zmena klímy už rezanie do hĺbky, budú ľudia zbierať vyjadriť svoj hnev, a ich nádeje, že svet bude nájsť lepší spôsob. V každom prípade budú ľudia vyfotiť obrovské bodky na znamenie alebo banner - každá bodka predstavuje miestny dopad na klímu - a my vám pripojiť až všetky bodky vydať globálne naliehavú výzvu pre opatrenia proti zmene klímy.

Tu sa dozviete viac, alebo sa pripojiť a začať akciu vo vašom okolí za deň klimatické vplyvy na 5/5/12: www.climatedots.org

Miesto, kde žijem vo Vermonte urobíme ľudský most označiť tie skutočné zmietla v vlani na jeseň rekordných dažďoch, v Faridabad, Indie, kde majú opačný problém, budú zhromažďovať na brehu rieky Jamuny sušenia. Z jedného konca krajiny na druhý, budeme rally upozorniť na to, že už nie je pochýb o tom, že spaľovanie uhlia a ropy a plynu sa mení našu planétu. (Ak si chcete prečítať 593 strán zálohovanie, nájdete na obrovské správy OSN vydané na klimatické zmeny a extrémne výkyvy počasia, ktorá bola vydaná tento týždeň.)

Nebudeme robiť to ako náhradka politické akcie - sme v polovici bojov cez všetko z potrubia Keystone XL na uhoľné Kosove, a tvrdo pracovať, aby sa vyzliekli dotácie a špeciálne privilégia od priemysel fosílnych palív v okolí svet. Ale úspech v týchto bojoch dôjde iba vtedy, keď sa ľudia cítia naliehavú potrebu zmeny klímy. Príliš často búrky alebo obdobie sucha sú považované za jednorazové, izolované akcie, aj keď vedci nám hovoria, že sedieť vzor. Je potrebné, aby tento spôsob viditeľné - pripojiť bodky.

Potrebujeme ľudí, všade vedie miestne udalosti na 5/5/12 - ľudia na celom svete, ktorí môžu zmeniť konverzácii okolo klimatických zmien. Ak vaša komunita je vidieť katastrofálne dopady zmeny klímy už budeme používať tento deň ukazujú, že existuje globálne hnutie stojaci vedľa vás. Ak ste to šťastie, aby sa zabránilo najhorším dopadom tak ďaleko, musíme aj vám - budete sa spustil poplach pre svoje komunite, vzdelávať svojich priateľov a susedov a postavenie s našimi priateľmi z celého sveta. Kliknite tu pre registráciu udalosť.

Od skorého rána 5. mája, keď slnko stúpa prvý v južnom Pacifiku a našimi kolegami v Marshallových ostrovoch robia svitania skok na ich poškodenie koralových útesov, budeme sledovať deň po celom svete, poskytovať nekonečný prúd obrazov a obrazy. Ľudia po celom svete budú nahrať skupinovú fotografiu z ich miestne udalosti, ktoré zachytáva ich veľký "klimatu bodku." Budeme sa spojiť sa tieto obrázky, aby sa globálne nádhernú fotku mozaiku, ktorá spája všetky body z miest po celom svete.

Chceme, aby ste sa pozerať - ale my chceme, aby ste boli súčasťou na nejakom mieste pozdĺž deň. Zaregistrujte sa tu a zaregistrujte sa udalosť vo vašej komunite. Pomôžeme vám zistiť, čo má zmysel, a ako ťahať za jeden povraz logistiku, ale musíme si ducha solidarity, aby si to ísť.

A ďalej,

Bill McKibben pre celý tím na 350.org

P.S. Nie každé miesto je dostať búšil zmenou klímy - a tak, ale my sme tiež bude snažiť pripojiť niektoré z bodov, o riešenie vznikajúcich po celom svete. Takže ak máte nádejný energetický projekt vo vašej blízkosti, alebo krásnu záhradu komunitné prichádzajúce do Môže kvitnúť na severnej pologuli, si svoju akciu na mapu pre 5/5/12!

-------------------------------------------------- ------------------------------

350.org buduje globálne hnutie k riešeniu klimatickej krízy. Spojte sa s nami na Facebooku a Twitteri, a prihlásiť sa k odberu upozornenia. Môžete pomôcť silu našej práce zapojiť miestne a darovať tu.

Čo je to 350? Prejsť na našich webových stránkach sa dozviete o vede za pohybu.

0bčianske fórum Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
30.03.2012
Zobrazené:
1023 x
Odoslať
TlačiťDeprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/specfce.php on line 431
Združenie ochranárov severovýchodného Slovenska - PČOLA, Levočská 38
064 01 Stará Ľubovňa, Kontaktná osoba: Pavel Petráš mobil: 0910 598858

альфа банк голд максимум

  Novinky
Združenie zmenilo adresu ale nie pôsobenie !!!
Senior Modrová - Modrová 298 - 935 15 Modrová Kontaktnou osobou sa stal dočasne, ale navždy, už čerstvý 70 - desiatnik : Pavel Petráš E-mail : petras64pavel@gmail.com Potom čo sa 19. marca 2020 odobrala do ochranárskeho neba jej predsedníčka a zakladajúca členka ( 30 júna 1994 ) Eulalia Štefanová z Humenného. Kto ste ju mali tú česť poznať, venujte jej tichu spomienku, veľmi nám chýbaš Elly Green za T.O. Severka ďakuje za jej prínos trampskému hnutiu na severovýchode Slovenska šerif Lucky, Elly umí!
(25.05.2020)


  Foto dňa
kf

  Anketa
Uprednostňujete skôr energiu ?

Slnečnú ( výroba TÚV, kúrenie, výroba elektriny)
5120 (5120 hl.)

Vodnú ( malé vodné elektrárne
3065 (3065 hl.)

Biomasy (peletky, štiepky, brikety)
2862 (2862 hl.)

Geotermálnu
2975 (2975 hl.)

Veternú
3426 (3426 hl.)

Atómovú
2600 (2600 hl.)

V podstate ma to netrápi
2126 (2126 hl.)

Celkom hlasovalo: 22174


  Top články
ochranár, poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík z Progresívneho Slovenska dnes predstavil návrhy zelených opatrení, ktoré môžu pomôcť Slovensku

37 x    (19.05.2020)

HROMADNÁ PODPISOVÁ AKCIA

20 x    (21.05.2020)14 x    (27.05.2020)Designed by Salonky with phprs