<<  September  >>

September

Projekty

Grantový program Malé granty - Komunitný život a Finančné vzdelávanie 2012 sa realizuje v rámci Fondu Citibank Europe plc založeného v Komunitnej nadá

Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky poskytuje prostredníctvom spolupráce s Komunitnou nadáciou Bratislava Malé granty v dvoch základných oblastiach: finančné vzdelávanie a komunitný život. Finančnú podporu do výšky 800 Eur poskytujeme projektom z celého Slovenska.

Aký je obsah programu Malé granty 2012?

• Finančné vzdelávanie
    Podporu poskytujeme projektom realizovaným v oblasti finančného vzdelávania mladých ľudí a znevýhodnených skupín. Chceme im umožniť získať praktické informácie z oblasti účtovníctva, investovania, finančného manažmentu a podobne. Projekt je realizovaný kvalifikovanými učiteľmi, odborníkmi a pod. Projekt prináša či dopĺňa základné vzdelávanie alebo prípravu na stredoškolské či vysokoškolské štúdium.

• Komunitný život

Ponúkame priestor nápadom neziskových organizácií a aktívnych občanov na zlepšovanie podmienok a podporujeme projekty, ktoré sú prínosom pre určitú komunitu ľudí. Finančnú podporu poskytujeme projektom verejnoprospešného charakteru, ktoré riešia skutočné potreby komunity v danom regióne a sú realizovateľné pomocou dobrovoľnej práce čo najväčšieho počtu ľudí.

Kto môže o grant žiadať?

O podporu projektov z oblasti finančného vzdelávania a komunitného života sa môžu uchádzať mimovládne neziskové organizácie, tzn. občianske združenia, nadácie, neziskové organizácie, ale aj neformálne iniciatívy fyzických a právnických osôb, obce, spolky, zväzy, krúžky, školské organizácie a jednotlivci z celého Slovenska.

Čo podporujeme?

Hlavne materiálne zabezpečenie nápadov. Iba v prípade ďalšieho výchovného dlhodobého konceptu podporíme položky ako nákup vybavenia, nábytku, bielej a čiernej techniky, náradia, výpočtovej techniky, športových a rekreačných potrieb.

Čo nepodporujeme?

Mzdy, honoráre, odmeny, cestovné náklady, strava, ubytovanie, dlhodobé réžijné náklady (nájom, telefón,...)

Základné podmienky programu:

• projekt má byť neziskový, s aktívnym zapojením dobrovoľníkov a pod.,

• predkladateľ má mať jasne určené ciele, aktivity, časový plán a rozpočet,

• žiadateľ musí riadne vyplniť elektronický formulár žiadosti k termínu uzávierky grantového programu,

• projekt je potrebné pred odovzdaním konzultovať s koordinátorkou projektu Martinou Jánošíkovou (janosikova@knb.sk), aby spĺňal formálne kvality (zrozumiteľnosť projektu, obsahovosť všetkých potrebných informácií, reálny rozpočet a pod.),

• najvyššia žiadaná suma je 800 €,

• z programu nie je možné podporiť projekty, ktorých realizácia začala pred podaním žiadosti,

• projekt musí byť realizovaný komunitou ľudí, ktorí ho robia dobrovoľne a bez nároku na finančnú odmenu

• je možné podporiť iba projekt, ktorý sa ešte o podporu z programu Citibank Europe plc neuchádzal (a nie je ani obmenou predchádzajúceho)

Formulár žiadosti:

Žiadosti sa podávajú elektronicky. Je potrebné sa zaregistrovať, vybrať si, či ho podávate v oblasti finančného vzdelávania alebo komunitného života. Tu je adresa: http://knb.egrant.sk/register

Harmonogram grantového kola:

3.2.2012 - zverejnenie grantovej výzvy na stránkach Komunitnej nadácie Bratislava,

2.3.2012 o 12,00 - uzávierka grantovej výzvy (v deň uzávierky nie je možné projekt konzultovať)

14.3.2012 - zverejnenie výsledkov

marec 2012 - podpisovanie darovacích zmlúv a posielanie 1. splátok

marec - september 2012 - realizácia projektov

do 28.9. 2012 - vyúčtovanie projektov

Projekty posudzujeme na základe vopred stanovených kritérií:

• Podpora finančného vzdelávania:
    kvalita, presvedčivosť a realizovateľnosť projektu
    - projekt má priamy dopad na kvalitu vzdelávania, obohacuje vyučovanie, vytvára inšpirujúce a tvorivé prostredie, inovuje učebnú metodológiu
    - projekt má praktický charakter, umožňuje kontakt s realitou
    - plánované aktivity sú pre cieľovú skupinu atraktívne
    - projekt je dostatočne personálne a odborne zabezpečený
    - rozpočet je efektívny a primeraný k realizovaným aktivitám

• Podpora komunitného života:
    - kvalita, presvedčivosť a realizovateľnosť projektu
    - atraktívnosť plánovaných aktivít pre daný región, komunitu či znevýhodnenú skupinu ľudí
    - projekt zodpovedá potrebám danej komunity a prispieva k rozvoju regiónu
    - prínosom projektu je konkrétna zmena, zlepšenie kvality života
    - projekt realizuje aktívna skupina z komunity, nielen jednotlivec
    - množstvo aktívne zapojených ľudí, množstvo ľudí, ktorí budú mať z projektu prospech
    - miera spolupráce so samosprávou a miestnymi organizáciami či neformálnymi skupinami dobrovoľníkov

Proces posudzovania

1. Programová koordinátorka posudzuje technické kritériá, kompletnosť žiadostí a konzultuje prípravu projektov.
2. Komunitný výbor, zložený zo zamestnancov Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky, posudzuje obsahovú stránku, uskutočniteľnosť a efektívnosť predložených projektov a rozhoduje o udelení podpory.
3. Správna rada Komunitnej nadácie Bratislava rozhoduje o podpore projektov na základe rozhodnutia Komunitného posudzovacieho výboru Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky

Vyúčtovanie projektu:

Grant sa bude posielať v dvoch splátkach. Po vyúčtovaní 100% grantu sa posiela 2. splátka. Podmienky budú uvedené v darovacej zmluve. Vyúčtovanie je potrebné odovzdať najneskôr do 28.9.2012.

Pri spracovaní žiadosti sa, prosím, pridržiavajte formulára. Bližšie informácie a pomoc pri spracovaní žiadosti Vám poskytneme emailom na janosikova@knb.sk.

Projekty Autor:
15.02.2012

Za živú krajinu

69 x    (01.08.2020)

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

62 x    (07.08.2020)

Milí priatelia a priateľky (nielen) rieky Hron