Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/view.php on line 31
Združenie PČOLA
  Hlavné menu

  Vydané články
<<  Máj  >>
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

  Prihlásenie
Meno (prezývka)


Heslo


Upraviť účet

Ak si želáte, aby Vám bol zasielaný informačný e-mail o novinkách na stránkach zaregistrujte sa.

  Návštevnosť
Celkom

629159

Máj

60015

Dnes

92

0bčianske fórum

Exkluzivně: Mattonka musí zaplatit statisíce za devastaci kulturních památek v Kyselce 

Ze zdrojů blízkých vedení spol. Karlovarské minerální vody, a.s. jsme se dozvěděli, že společnost byla karlovarským Magistrátem v minulých dnech pokutována za devastaci sedmi kulturních památek v lázních Kyselka. Unikátní objekty společnost vlastní již 20 let. Pokuta údajně přesahuje částku 1,000,000 korun. Italské vedení společnosti se již údajně nechalo slyšet, že se proti rozhodnutí magistrátu odvolá ke karlovarskému Krajskému úřadu. Pokud prý Kraj rozhodnutí potvrdí, společnost je připravena se soudit.

Neodpustíme si v této souvislosti poznámku, že při pohledu na zdevastovanou kulturní památku na fotografii výše, která je ve vlastnictví KMV již 20 let, musí každý uznat, že se KMV cítí oprávněně rozhořčeny a že v případném soudním řízení by musely uspět. Podle slov Alessandra Pasquala, se přeci o památky starají tak, že jim není co vytknout.

Je to poprvé za dvacet let, kdy si státní úředník dovolil proti této nadnárodní společnosti vydat rozhodnutí. Majoritním vlastníkem KMV, a.s. je společnost Ronaldsay, B.V. sídlící v nizozemském Amsterodamu. Kdo za touto společností čerpající české národní nerostné bohatství stojí, dodnes není známo.
Sledujte náš web, o novinkách Vás budeme informovat.

Aktualizace 7.2., 19:31 - ČTK potvrzuje naše informace a upřesňuje, že pokuta byla udělena ve výši 1,8 milionu korun! Další info budou následovat.

Zpráva ČTK zde: http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/k-vary-daly-kmv-pokutu-1-8-mil-kc-za-kyselku-firma-to-odmita/752069

 

Aktualizace 8.2., 14:00, iDnes, Don Pasquale: Rozhodnutí je tendenční: http://vary.idnes.cz/Clanek.aspx?c=A120208_125113_vary-zpravy_sou

Jak vyplývá z článku ČTK, KMV se chtějí soudit, považte, pro pocesní chyby. Nejde tedy o podstatu, ale o nihilistické piplání se v paragrafech a snahu nachytat stát na švestkách. Don Pasquale si stále neuvědomuje, že kulturně smýšlející lidé a odborníci mohou, a zcela po právu také považují, památkově chráněné objekty v Kyselce za vzácný a tedy nedílný památkový celek. Don Pasquale dále, dle ČTK, řekl že: „Každý vlastník památkově chráněných objektů může být činěn odpovědným jen za jím vlastněné objekty, ne za objekty jiných." Musíme pana Pasquala omluvit, neovládá češtinu a má zřejmě špatné překladatele. Pokud jsme my dobře rozuměli verdiktu Oddělení památkové péče karlovarského magistrátu, pak jsou KMV pokutovány za tři objekty v jejich vlastnictví, které ale památkáři považují za součást památkového komplexu bývalých lázní. Podívejte se tedy na fotografiích níže na tyto tři objekty, o kterých je řeč a které KMV vlastní již 20 let a posuďte sami, zda za jejich stav má být vlastník odpovědný a zda si zaslouží pokutu za to, kam tyto objekty nechal přivést. ASORKD je toho názoru, že pokuta je ještě mírná. KMV by měly dostat pokutu za každý zdevastovaný dům zvlášť. Don Pasquale tvrdí, že KMV nikdy nevlastnily objekty v bývalých lázní, ale vždy zapomene dodat, že zde vlastní všechny pozemky kolem těchto objektů, včetně přístupových cest a dělají tak, ve spolupráci se spřátelenou firmou C.T.S.-Duo, dlouhý nos na veřejnost a jakoby říkaly: Ty barabizny nás nezajímají, my chceme pozemky s vodou, z těch bude kšeft!  Pokud nám necháte většinu budov zbourat, tak vám milostivě pár zachráníme. Které to budou určíme ale samozřejmě my a ne nějací památkáři.

 

Pro zvětšení klikněte na Vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuálně

« zpět na seznam aktualit

Komentáře: přidat další

vittor (08.02.2012 00:29)

Patti chiari, amicizia lunga, signore Pasquale.

 

Otto Holubec (08.02.2012 00:30)

Rád bych se zeptal pana Alessandra Pasquala, zda takto také "dobře" pečuje o své sídlo,nebo vilu kde bydlí?!

 

Marek Vachule (08.02.2012 01:26)

Je opravdu velmi tristní vidět jak se za celkem nedlouhou dobu s krásné památky, která bývala chloubou, stává barabizna kterou bude nejen velmi nákladné opravit, ale hlavně kterou mohly nejen KMV, ale i my ostatní užívat k občerstvení, osvěžení a hlavně oblažení kulturou a tradicí místa, které takto pouze vydělává někomu, kdo se zdá býti minimálně nekulturním. Děkuji za veškeré aktivity celé ASOCIACI SDRUŽENÍ PRO OCHRANU A ROZVOJ KULTURNÍHO DĚDICTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY.

 

Milan Slouka (08.02.2012 03:32)

Kam dava a k cemu pouziva ty miliony pan majitel ktere vydelal krome rozsirovani podniku, aby mohl vice zdimat bohatstvi teto republiky?

 

Jan Hansmann (08.02.2012 04:41)

U pana Pascala mě buranství nepřekvapuje, zděšen jsem ale z buranství Klause, který tohoto "podnikatele" bránil hodně ostrými slovy proti vlastním občanům a s podporou Klause mohl tento pan Pascal vrazit facku občanu ČR ! Žijeme v normálním státě ?!

 

Jan Hansmann (08.02.2012 04:51)

Ještě bych doplnil...pan Pascal napadl občana tohoto státu s přímou podporou Klause !! Uvědomujeme si vůbec, co se tu kolem tohoto pána (Klause) vlastně děje ? Buranství v této zemi rozvetlo za jeho přímé podpory jako třešně na jaře ?! Jen houšť takových Pascalů, zvolal hlavni ideolog úchylného nekulturního klaussismu !

 

Vladimír Molík (08.02.2012 05:04)

Dobrý den. Budu reagovat obecně: Český člověk je horší než jakékoli jiné zvíře, které plundruje svůj životní prostor. Zpeněží do ciziny to, co by ho mohlo skutečně doma živit, zpeněží to pro pár mizernejch babek a čeká, že nás za to budou cizinci milovat. Jenže chyba lávky! Cizinci nás Čechy vždycky potřebovali jen když nás chtějí využít ke svému zbohatnutí, třeba i nečestnému! Tak jsme hloupí! A když nám naše historické dědictví zákony neumožňují prodat do ciziny, ničíme si je sami a pak zůstává jednom slzy a pláč. Příklad: Historická zvonice v Praze u sv. Štěpána s velkým zvonem (rok 1490) má být přestavěna na komerční objekt galerie a restauračního zařízení a hlas zvonu pro věřící a okolí zastaven z moci hlavní duchovní správy arcibiskupství. Ne, neskončilo to! Firma Podzimek a syn si na to už brousí zuby. Nyní se již téměř měsíc nezvoní, protože arcibiskupství vyměnilo zámky a možná úmyslně poškodilo zvon! Nevíme, ale něco tam prý dělali s jeho vyvážením s údajným znalcem, což může mít pro tak starý zvon neblahé následky na hlase a na stavu. Termín stavby se blíží, proto nás zvoníky vyhnali. Píši toto jen proto, že naši čeští lidé, které mají mít v popisu práce duchovní vydělávání národa a zachovávání dědictví a proto se obnovují církevní restituce, kramaří s přímým odkazem všech věřících lidí v Čechách a berou jim hlas zvonu starého 521 let, který vždycky sloužil jako krásný zvon. Pak se nedivme, co se děje s ostaním dědictvím jako je Kyselka. Je to všechno velmi smutné a děkuji, že se snažíte Kyselku zachránit.

 

Vladimír Molík (08.02.2012 05:11)

Omluvte prosím překlepy v předešlém příspěvku. Psal jsem to v rychlosti.

 

Koutský Jaromír (08.02.2012 06:41)

Pány PASCALI i pány KLAUSE a jim podobné pány bych vyhnal z ČR.Napřed bych je nechal škody na památce odpracovat(fisicky i finančně).

 

Jan Hansmann (08.02.2012 07:02)

Jen k tomu, co tu nade mnou napsal pan Molík ...je smutné, když se díváte na tu verbež a to doslova, co tu "vládne" od Hradu až po parlament. Včera odhlasovali vydání majetků cirvím, s většinou tohoto majetku to dopadne tak, jak dopadla zvonice u Sv. Štěpána, to si teda pišme ! A navíc tento majetek je "vydáván" přímo kriminálním způsobem, který odporuje zákonům snad celého civilizovaného světa ! Není se co divit, když této zemi vládnou nevzdělaní křupani s tituly před i za jménem koupenými za korupční groš, s poloprefesurami, které obdrželi od servilních ideologických tajemníků ! Co s touto kdysi kulturní, prosperující a demokratickou zemí provedli ?!

 

Jan Hansmann (08.02.2012 07:07)

Jen k tomu, co tu nade mnou napsal pan Molík ...je smutné, když se díváte na tu verbež a to doslova, co tu "vládne" od Hradu až po parlament. Včera odhlasovali vydání majetků cirvím, s většinou tohoto majetku to dopadne tak, jak dopadla zvonice u Sv. Štěpána, to si teda pišme ! A navíc tento majetek je "vydáván" přímo kriminálním způsobem, který odporuje zákonům snad celého civilizovaného světa ! Není se co divit, když této zemi vládnou nevzdělaní křupani s tituly před i za jménem koupenými za korupční groš, s poloprefesurami, které obdrželi od servilních ideologických tajemníků ! Co s touto kdysi kulturní, prosperující a demokratickou zemí provedli ?!

 

Jiří Zimmer (08.02.2012 07:13)

Ono je výhiodné pro KMV piodporovat sport,kde se zviditelní,podporují i kulturní akce,to ano,ale podporovat kulturní hodnoty,např.renesanci Kyselky,kde působí firma,to už je pro firmu moc a hlavně ji celostátně nezviditelní.

 

Pavel Komínek (08.02.2012 08:00)

Stále je málo slyšet hlas kulturní veřejnosti a umělců oceňovaných Magnesiou Literou a Českým lvem. Asi chce pan Pasqual reklamu ve formě demonstrací, něco jako před vídeňským plesem v Opeře, nebo bojkot minerálních vod KMV? To by mohla být dobrá nátlaková kampaň, já osobně jsem ji již začal.

 

Otto Hoffmann (08.02.2012 08:03)

Je to jen slabá náplast (ta pokuta), měla by být za každý objekt aspoň o jednu nulu vyšší a myslím, že by ji měli spolu s ASORKD i Ti, co jim tyto objekty a pozemky "prodali". Ono opravdu to, co se v tomto "království" děje je na pováženou. Od hradu až po věškerou tu sebranku, co si osobuje právo nám vládnout.

 

Václav Řehák (08.02.2012 08:15)

V článku "Exkluzivně..." je řečeno podstatné a plně se s ním ztotožňuji, již mírná pokuta vyvolala ve váženém vedení společnosti další emisi lží.Podle ČTK pan Pasquale odtušil 2 věty: "KMV nikdy nevlastnily objekty bývalých lázní a nemohou nést odpovědnost za změnu krajinotvorné a urbanistické hodnoty v celém komplexu. Každý vlastník památkově chráněných objektů může být činěn odpovědným jen za jím vlastněné objekty, ne za objekty jiných". Držme se matérie.Naše věznice jsou v lepším stavu a neškodila by pro všechny viníky dlouhodobá exkurze do těchto zařízení - se zpřísněným dohledem. Prohlášení toho "pack?la" také dokládá, že lež u nás již přes 20 let úchvatně kraluje...

 

Marta Műllerová (08.02.2012 08:22)

Doufám, že soud nevyhrají a pokutu soud navýší a použije ve prospěch lázní a díky tou nebudou další"lázně Kyselka".

 

raková monika (08.02.2012 08:24)

Snad všichni víme,co nám vládne za garnituru v čele s panem arogantním Klausem,ale nikdo neví,jak s nimi zatočit,tak se krade a ničí dál.Velice si vážím úsilí lidí,kteří zachraňují lázně Kyselka....opravdu hluboce smekám a moc bych si přála,aby jejich snaha měla nějaký výsledek a pak bych i věřila tomu,že se dočkáme spravedlnosti v politice,aby nám tu naší zemičku nerozkradli docela.Snad je nějaká spravedlnost a my se dočkáme,že Kyselka i naše zem bude krásná a zbavená všech pijavic.

 

Petr Kubíček (08.02.2012 08:24)

Nápad s příspěvkem na obnovu(nebo alespoň zamezení dalšímu chátrání a postupnou rekonstrukcí) lázní za každý prodaný litr vody souhlasím.KMV by mohli zvážit,zda obnova lázní by nebyl vhodný marketingový a reklamní tah.Momentálně je to taky dobrá reklamní kampaň,bohužel pro firmu dost negativní,ale zřejmě je to zatím moc netrápí.Za spotřebitele asi tolik: dokud se MTV nezačnou chovat k našemu kulturnímu dědictví slušněji ignoruji její výrobky a doufám,že lidí s podobným smýšlením bude více.

 

Petr Vlček (08.02.2012 08:27)

V tomto státě údajně existuje právo a měří se všem stejně. Použiji paralelu. Když pojedu na černo s MHD způsobím škodu DP. Když mi chytnou, správně dostanu pokutu. Když jí nezaplatím, pošlou mi exekutory a bude mi to stát z 16 Kč 12000. Zkuste stejným koeficintem vybnásobit škodu, kterou tento ničitel způsobil v Kyselce a pošlete na něj též exekutory. Když stejně, tak stejně.

 

Jindra (08.02.2012 08:34)

Pan Pasquale je bohužel důsledek kupónové privatizace. Státní majetek se prodal lidem, kterí mnohdy nemají vztah k firme natoz pak k okolí. Z toho vyplívá, že jakožto cizinec vůbec neví co je pro nás cené a co není.Souhlasím s tím aby nesl odpovědnost a doufám, že se aspoň něco z toho zachrání.Dříve do varů jezdili velikáni a stavěli tady skvosty, vytvářeli kultůru dnes tu jsou zámožní lidé co na nás serou a ještě se tomu smějou.

 

Martin Havelka (08.02.2012 08:38)

Již od dob pana Klause který není mým prezidentem se traduje, že peníze nejsou špinavé, nesmrdí nikomu. Doposd se firama Mattoni prezentovala jako hrdý sponzor řady sportovních a kulturních akcí. Všichni, kdo si o sponzorství u této firmy říkají by si měli znovu položit otázku: Opravdu ty peníze nesmrdí? Chci být spojován s firmou s takovým image? Já tedy ne. Nepodporujte takovou firmu. Nekupujte její produkty když si myslíte, že se v lázních Kyselka nechová jako "řádný hospodář".

 

Rudolf Jurik (08.02.2012 08:44)

Kdybyste tohle pane Pasqual provadel u Vas v Italii,tak Vas tam zavrou na dozivoti.Za devastaci narodniho majetku,narodni cenne pamatky. Bohuzel ceska justice je natolik zkorumpovana ze si tu mohou urciti jedinci delat co chteji.Jen diky sdruzenim jako je ASKORD se alespon castecne dari zachranovat jiz zdevastovane pamatky a nebo dohlizet na jejich spravne rekonstrukce (Karluv most apod).. A kdyz uz ASKORD presvedci zastupitele urcitych mest a politiky svymi argumenty ze je neco spatne,a dotycne organy i pres onu zkorumpovamnou justici uzna ze ma ASKORD pravdu a da nekomu pokutu,mel by ji zaplatit a byt hodne rad ze neni v Italii a nejde brucet na cely zivot!!!!!!

 

Pavel Pavlíček (08.02.2012 08:45)

Dobrý den. Za prvé moc nerozumím proč se stát zbavil, tak lukrativního majetku celého národa (asi to nebyl stát, protože to jsou podle mě všichni, ale nějaká skupinka, že by okolo pana Klause!!!, který nechtěl vidět žádné demonstranty při návštěvě areálu). Za druhé se panu Pasquale nedivím, jelikož tu zatím nikdo moc nedohlížel nad tím jak se spravuje národní bohatství a památky, jelikož dosavadní úředníci a politici nabyli dojmu potažmo i pan Pasqaule, že přírodní bohatství se dá vlastnit nebo i prodat. Z podstaty skutečného hospodáře a správce je jasné, že státní majetek natož přírodní bohatsví si nemůže nikdo nárokovat, jelikož ho sám celý nevytvořil a ani nemohl, což znamená, že mu je pouze propůjčen na krátký čas a mělo by být jeho ctí a vizitkou, jak se o tento majetek a přírodní bohatství postará. Takže pane Klausi a pane Pasquale jak se vám líbí vaše vizitka a hodnocení na těchto fotografiích.

 

Michal Már (08.02.2012 08:50)

Dobrý den, Nežehrejte na parlament a prezidenty. Každý z nás se podívejme před sebe a řekněme si: Co jsme proti tomu stavu sami osobně udělali? Právě toto je pověstné čecháčkovství, svalovat vinu na jiné a sám dělat, jako že nic. Cožpak za ttento utěšený stav nemůžeme mi lidé, kdož umožnili a umožňují naším voleným vládnout? Samozřejmě nesouhlasím s neutěšeným stavem lázní Kyselka, ale rozhodně nedokýáži říct, kdo konkrétně za tento stav může. Závidím Vám všem Vaší jasnozřivost. Pro upřesnění: Touto poznámkou neschvaluji to, že vlastník KMV se o svůj nestará, jen reaguji na některé poznámky psané výše.

 

Božena Mrázová (08.02.2012 08:53)

Děkuji za Vaši snahu ,úsilí, a teď i za pokrok v jednání o záchranu národní památky.Mattonku si koupím až začnou s opravami.

 

Jitka Nekolová (08.02.2012 08:54)

Plně se ztotožňuji s tím, co řekl p. Kadrman p. Pasqualemu při návštěvě prezidenta v Kyselce. Navrhla bych pokutovat KMV za každou budovu zvlášť, tyto okamžitě vyvlastnit a za peníze z pokut domy aspoň stabilizovat. Spotřebitelský bojkot KMV je asi to jediné, co nám obyčejným v tuhle chvíli zbývá. Ráda se k němu připojuji. A asociaci držím palce v jejím dalším konání!

 

Marián Lemeš (08.02.2012 08:56)

Přeji KMV, aby ta pokuta, jim udělěná, byla mnohonásobně vyšší!!!

 

Eva Pospíšilová (08.02.2012 08:57)

V Kyselce jsem pracovala v dorostové léčebně.Proto jsem si v kuponovce vzala její akcie,byly nám vyvlastěny(ukradeny,za jejich nařízenou cenu).nechtěla jsem je prodávat!Pan Pasquale plundruje naši zem ,za to měl odvádět ze zisků ročně 10 % a Kyselka by nevypadala tak jak vypadá.Ta pokuta je směšná.Navíc klame spotřebitele,Mattonka má je určitou kapacitu pramene,vše ostatní(ochudené) je obyčejná pramenitá voda.Doufám,že jiná vláda tuto firmu vyhodí ze země.Co nejdříve.

 

Kamila Vopolenská (08.02.2012 09:01)

Dle mého názoru je pokuta také poměrně nízká, ovšem jsem ráda, že se v této záležitosti něco pohnulo a nezůstali jsme u zavírání očí a odmítání reality. Jde o prosté vykořisťování, které jsme jim ještě posvětili a dlouho tolerovali.. ostuda. "Mattoni už není?"

 

Pavla Pavlištíková (08.02.2012 09:02)

Ano, aby byla pokuta vyšší nebo ať vše zrestauruje sám. Je to všechno tak smutné, proč?

 

Alena Wiesnerová (08.02.2012 09:04)

..nemohu než souhlasit s tím ,co zde již bylo řečeno,jen škoda ,že to vše přišlo až nyní,náš stát a naše vláda v čele s panem prezidentem se mají opravdu za co stydět,pokud ovšem ví,co to slovo znamená

 

Dana Raunerová (08.02.2012 09:04)

Nemám momentálně moc času, ale rychle jen k panu Hasmannovi viz výše. Zmiňuje církevní restituce. Můj laický názor zní: Vše, co církev "postavila" a jinak vybudovala budovala rukama lidu, z jeho peněz, krve a potu. Komu tedy patří "její" majetek? Nejsem zakuklený levicový fanatik,snažím se jen logicky zamyslet. Jak je možné, že si v moderní době dělá jen jedna církev právo na "spolupráci s vládou". Duchovní život by měl stát podporovat - v rodinách, ve školách....ale nepodpoří jej tím, že odevzdá stavby a pozemky církvi, která se svým potenciálem - fyzickým, finančním nením schopna je obhospodařit. To je můj dojem. Dřív sami duchovní fyzicky pracovali na svých úhorech. Je tomu tak i dnes? Nevím. No a Kyselka? Je za tím skutečně nevzdělanost, absencše národní hrdosti, hrdosti vůbec, patolízalství, naivita a podle mě i lennost a závist. Raději něco narveme do chřtánu úžasné ciziny, než bychom dali možnost svým lidem. Třeba by si vydělali, to by nebyloo příjemné, tak ať to zdevastuje cizák. Divná logika. Už ani nevím, co jsem napsala na začátku, a tak se omlouvám za případné chyby, úvahové naivnosti a přeji všem krásný den plný lásky a radosti ze života přes to všechno....a víry ve své - naše síly a schopnosti dostat se z té šlamastyky. Je to zkouška, tak to tak berme. Vše dobré!!!!!

 

Gita Pechová (08.02.2012 09:08)

Gratuluji k úspěchu v jednání.Snad po tomto prvním krůčku budou následovat i další a zlodějům a přířivníkům z ciziny přestane být u nás vše dovoleno...děkuji za vaši snahu a mravenčí a trpělivou práci.

 

Dagmar Vyklická (08.02.2012 09:09)

Jsem ráda, že můj maličký podpis alespoň jednou posunul dobrou věc o krůček dopředu. Když už jsme vše podělali kupónovkou a nechali si zlatokopy rozkrást český majetek. Ať si všichni uvědomí, jak snadné je o vše přijít a jak složité to získat zpět nebo alespoň zachránit. Věřím, že se lázně Kyselka ještě podaří zachránit! Nesnáším lidi, kteři devastuji památky kdekoliv na světě! Většinou se jedná o díla, které dnes již nikdo nedokáže vytvořit.

 

Carmen Tourkiová (08.02.2012 09:11)

Pokuta zdaleka neodpovídá způsobené škodě.Je zarážející již to, že se s národní kulturní památkou dá kupčit aniž by kdokoliv dozoroval /a byl za tento dozor zodpovědný/ způsob, jakým se s ní zachází.Podobný postoj pouze dokazuje velice nízkou míru sebevědomí občanů a jejich sociální gramotnosti. Vždyť to, jak se občané chovají k odkazům svojí minulosti je přímo úměrné současnosti.Je to velmi smutné, potěšující však je skutečnost, že řada lidí sebevědomí a hrdost stále má, viz Kyselka. Držme si navzájem palce.

 

Mgr. Tomas Kucera (08.02.2012 09:12)

How is it possible that this well prospering company Karlovarske mineralni vody ignores unique opportunity to present their social responsibility and to introduce such a nice place to the public in the whole Europe (or at least the other countries where they operate). These excuses that they are trying to present to public are just ridiculous. Mr. Pasquale, start to think out of the box. You are currently thinking short term and we (other global leaders) are watching you and your management skills.

 

Ing. Lucian PAPAZIAN (08.02.2012 09:13)

Ta pokuta je směšně nízká, proč není pokuta ve výši jedné miliardy korun? V dnešních cenách pokuta v řádu stovek tisíc nic neřeší. Ale aspoň naznačuje ostatním, že takto se chovat podnikatel z daňového ráje s neprůhledným vlastnickou strukturou , chovat nemá. Bylo by vhodné trestat firmy z daňových rájů mimo EU a v rámci EU by Česko mělo podporovat ty síly, kteří chtějí harmonizaci daní v rámci EU, nikoli stávající stav, kdy třeba Holandsko je profláknuté jako daňový ráj v rámci EU. Jenže nejen náš děda na Hradě www.hrad.cz, ale i špičky ODS dělají vše proto, aby daňové ráje mohli existovat nadále. A o akciích na doručitele, legální forma v několika zemích rozvojového světa a u nás netřeba dalšího komentáře. Jak dlouho si národ český nechá líbit toto krvácení organizovaný národními zrádci, které si stále hřejeme na svých prsou?

 

Jindřich Sládek (08.02.2012 09:15)

Nezlobte se na ty "podnikatele". Jediné co mají v hlavě, je cinkání peněz. Nemůžou za to, že jsou tak omezení. Už se tak narodili.

 

Frabtišek Homolka (08.02.2012 09:19)

Jan HUS a Jan ŽIŠKA svým slovem a činy nám poslali jasný vzkaz, platný i v této době, zač nám stojí CIZÁCI A JEJICH PŘISLUHOVATELÉ. Český národ je ale stále nepoučitelný. Ještě žádný cizák nebyl ochoten naplnit slova České hymny. Pokud by tak mělo být, pak pokuty by se měly rovnat hodnotám zničeného a následným jeho odebráním. Češi a Moravané už se zboďte !!!

 

Tomáš Lichtenberg (08.02.2012 09:24)

Mám obavu, aby v brzké době objekt nezachvátil z neznámých příčin požár...

 

Michal Vronský (08.02.2012 09:25)

Vážený pane Pasquale, asi před rokem jsem zjistil, jak se staráte o nemovité kulturní památky v Kyselce a přestal jsem kupovat vaše výrobky.

 

Pavel Beneš (08.02.2012 09:26)

Takto to dopadne, když se místo hospodáře ujme věci ekonom a to značně hamounivý.

 

Viktor Mojr (08.02.2012 09:35)

Doufám, že tohle byla jen první vlaštovka, čím víc zaplatí, tím spíš připadnou objekty státu.

 

Martin Morava (08.02.2012 09:36)

Dobrý den, případná pokuta by měla být nejméně v tak velká jako je potřebná částka na kompletní opravu všech poškozených částí chráněného objektu. Pokud vlastník objektu nechce pokutu zaplatit měl by mu být zastaven účet, dřív než z něj stačí vybrat peníze.

 

Jan Procházka (08.02.2012 09:38)

Bohužel, takoví a obdobní "hospodáři" dělají "čest" kapitalistickému systému, který je díky jim ve slepé uličce. Obdobným způsobem byly udržovány mnohé památky za minulého režimu, který díky obdobným způsobem zavedl tehdejší systém do slepé uličky. Vždy záleží na lidech. V tomto konkrétním případě - vyvlastnit a ať si pan "podnikatel" sbalí kufry a odjede tam odkud přijel.

 

Gabriela Chvapilová (08.02.2012 09:39)

Nechápu, co dělaly instituce, který mají tyhle věci na starost. Když si chce běžnej člověk, třeba v Jáchymově nechat udělat plastový okna směrem do ulice, památkáři mu to zakážou a musí tam dát dřevěný.Kde byli památkáři po celou tu dobu devastace Kyselky. Když udělám já chybu v práci, odskáču si to. Já nechci platit ze svých daní lidi, co dělaj špatně svou práci! Jak může někomu projít, že rozebere ztratí historicky cennou budovu??? Né pokutu, sedět by měl! Ascordu moc držim palce, snad se to povede.

 

Hannelore Lombartová (08.02.2012 09:39)

Je to bohužel směšně malá částka s ohledem na způsobené škody, je přímo výsměchem lidem, kteří se snaží o nápravu. Je mi z toho všeho hrozně smutno, co se s naší zemí děje, jak nás všichni okolo vykradli a to víc než kdysi SSSR.

 

Gorcik (08.02.2012 09:43)

Dopručuji všem po přestat pít produkty společnosti Karlovarské minerální vody a.s., http://www.mattoni.cz/cz/produkty/mattoni/mattoni-prirodni/perliva?show=15 Jde o malé gesto, ale aspoň človcěk malinko ovlivní jejich zisk. Vyhlašuji roky 2012-2015 za roky "bez Mattoniho". Díky, že se přidáte.p.

 

Miroslava Spoustová (08.02.2012 09:44)

Pokuta měla být v takové výši, aby se vše dalo do funkčního stavu. A dále bych budovy a okolní pozemky nechala vyvlastnit ve prospěch státu.

 

Boena Štaudová (08.02.2012 09:44)

Souhlasím s pisateli vyjadřujícími se o směšnosti pokuty, drzosti italského podnikatele, podrazu prezidenta při návštěvě Kyselky, kde se očekávala alespoň mírná podpora lidí, kterým osud zdevastované památky leží na srdci, atd. Jen se ptám: Kde jsou protesty Karlovarských, co dělají jejich zastupitelé?! Copak to jsou všichni zaprodaní "přátelé" pana "podnikatele" ?! I v nich hledejme příčinu toho, jak se tam věci mají.Takové skutečné zloděje jako je P. už měli dávno vyhnat a ne se mu klanět s čepicí v ruce!!

 

Tomáš Bayer (08.02.2012 09:46)

Pokuta samozřejmě mírná je, ale měly být vázána na závazek další péče. Nevím, zda by pomohlo její podmínečné udělení (se závazkem sanace objektů) a případně další postih, ale jednorázová pokuta, obávám se, nic nevyřeší, pokud nebude stávající řízení pokračovat.

 

Boris Polášek (08.02.2012 09:50)

Již v roce 2005, kdy jsem procházel Kyselkou byly objekty v zuboženém stavu a já jsem si říkal, jak je možné nechat takové krásné domy chátrat, a udivilo mě, že od těchto domů je natažená hadice, kterou je odváděna voda do stáčírny. Pokud by byl pan Pasqual alespoň trochu soudný a neviděl jen peníze, které se připisují na účet, nechal by tyto budovy zrekonstruovat. Dnes je rok 2012 a budovy chátrají dále. Jsem ale velice rád, že byla vyměřena pokuta firmě KMV. Možná se konečně chytnou za nos a začnou podnikat kroky k nápravě.

 

Jiří Radakovič (08.02.2012 09:54)

Občané - pokuta v řádech statisíců ?? -výsměch všem lidem v této zemi. Vím, že spoustu lidiček z okolí Kyselky zaměstnaných v jeho společnosti spíše tahají za jeho provaz, protože - "koho chleba jíš - toho píseň zpívej", známé to přísloví, ale čeho je moc, toho je příliš. Pokud si hrajeme na právní stát - tak okamžitě ZNÁRODNIT všem veškeré majetky, které nejsou prokazatelně svými majiteli řádně spravovány, a to bez jakéhokoliv ohledu. Asi si pan "ITAL" myslí, že zdejší zákony na něj neplatí, a že má silné právní oddělení - kéééž by se velmi rychle probral z této letargie. Souhlasííím z veškerými tvrdými, byť nepopulárními kroky vůči všem takto smýšlejícím vlastníkům nemovitostí.

 

Michal Kretschmer (08.02.2012 09:56)

Pokuta má být tak velká, aby se nevyplatilo ji si zakalkulovat do zločinného finančního plánu. Obávám se, že je proto 1,8 mil. Kč málo.

 

Hana Pohnětalová (08.02.2012 10:10)

Velmi malá, směšná částka 1,8 mil.Kč pokuty na kalibr Pascalova formátu...Prosím vás, vzpamatujte se vy tam v těch karlových varech!!!! vždyt´se vám vysměje do ksichtu!!!!! zdesetinásobte pokutu a at´se soudí o nedocenitelné kulturní dědictví, křupan pascal nebo jak jen se jemnuje....

 

Nikola Karasová (08.02.2012 10:16)

Pridavam se k tem, kteri rikaji, ze vyska pokuty je smesna, ale alespon formalne se zacalo neco dit..

 

Václav Hrázský (08.02.2012 10:19)

Ten kdo panu Pasqualovi prodal či umožnil "koupit",je dle mne hlavní viník toho jak "lázně Kyselka" dnes dopadají ! (a to není jen o Kyselce).Za peníze které tito darebáci tehdy vydělali a patrně nadále vydělávají,arogantní cizinec Pasqual a spol nyní vydělávají miliardy. Nebo Češi jsou tak neschopný národ který nedovede těžit ze svého ,v tomto případě nerostného, bohatství? Ale když za nás dělá obchody banda korupcí prolezlých darebáků,není se co divit !A k těmto lidem se pravděpodobně dostane i pravděpodobná soudní pře!Jsem pesimista ale rád bych se nechal příjemně překvapit!Vrcholný představitel našeho státu mne nijak příjemně nepřekvapil!

 

Pražan (08.02.2012 10:21)

Pokuta i v řádu pouhých jednotek milionů Kč je pouhým výsměchem všem Čechům i sudetským Němcům, kteří v té oblasti kdysi žili - smutné je ovšem navíc to, že v konečném důsledku tu pokutu vlastně stejně zaplatí spotřebitelé, kteří tu minerálku kupují v obchodech či restauračních zařízeních (v jejích mírně zvýšených cenách) ...

 

David Hlouch (08.02.2012 10:26)

Diskuse o dostatečnosti výše pokuty je sice relevantní, ale v úplně jiné diskusi. Fakt, že pokuta byla uložena je skvělou správou o jinak všeobecně velmi skepticky nahlíženém stavu společnosti: Cesty k právu existují a fakt, že jsou dlouhé a trnité nemění nic na tom, že se vyplácí po nich jít! Gratuluji všem zúčastněným a podporovatelům projektu.

 

Alena Holcová (08.02.2012 10:31)

panu Pascalovi nemám chuť nic říkat, ten člověk nemá morálku, neváží si naší země a potažmo jejich občanů,navíc musí být každému jasný důvod jeho destrukčního počínání a to získání pozemků za babku, takže je to navíc jak říkáme šizunk a zasluhuje všeobecné pohrdání a stát 20 roků nevyužil zákonných prostředků k ochraně kulturní památky a dědictví, a ještě malá vsuvka, moc mě těší, že se do boje za záchranu Kyselky zapojilo tolik lidí, a na závěr něco od milovaného Karla Kryla, z jeho písně "Demokracie dozrává do žaludečních vředů Bez poctivosti bez práva a hlavně bez ohledů A je to mýlka soukromá snad optického klamu Že místo srdce břicho má A místo duše tlamu"...

 

Benešová Zdeňka (08.02.2012 10:38)

Přeji dobrý den, dalo by se říci že se blýska na lepší časy, ale známe naše soudy.Moc bych si přála, aby Kyselka vyhrála a pan Pascal musel platit. Platit a zaplatit renovaci toho co nechat plundrovat.Držím Kyselce palce...

 

Petr Svoboda (08.02.2012 10:43)

Předpokládám, že tuto nadějnou právu asi v páteční Show Jana Krause neuslyšíme, že?

 

František Ryba (08.02.2012 10:48)

co to je proboha fenomén - dovolávat se "práva" silou a penězi?!? Italský žaludek je asi poněkud hroší. Má snad pan Pasqual všechny Čechy za úplné blbce?!? Cožpak takhle se chová dobrý hospodář? Nemám ho rád a nerad se koukám i na to, že tu takhle smí beztrestně (vlastně teď už tu máme první a já pevně doufám v to, že ne poslední, vlaštovku!!! :-) ) "podnikat". Přitom kdyby si dohlédl dále než pouze na špičku nosu, muselo by mu dojít, že investicí do udržení lázní jako památky by si zíslal dávno úplně všechny "na svojí stranu". A nejen to, správný podnikatelský záměr by mu přinesl i další peníze (dost možná i podporu památkářů a fondů EU), po kterých stále tak lační. Vůbec není takové eso, jak se dělá....

 

Lubomír Rákos (08.02.2012 10:58)

Že Ital


Zdroj: ASORKO
0bčianske fórum Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
11.02.2012
Zobrazené:
1475 x
Odoslať
TlačiťDeprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/specfce.php on line 431
Združenie ochranárov severovýchodného Slovenska - PČOLA, Levočská 38
064 01 Stará Ľubovňa, Kontaktná osoba: Pavel Petráš mobil: 0910 598858

альфа банк голд максимум

  Novinky
Združenie zmenilo adresu ale nie pôsobenie !!!
Senior Modrová - Modrová 298 - 935 15 Modrová Kontaktnou osobou sa stal dočasne, ale navždy, už čerstvý 70 - desiatnik : Pavel Petráš E-mail : petras64pavel@gmail.com Potom čo sa 19. marca 2020 odobrala do ochranárskeho neba jej predsedníčka a zakladajúca členka ( 30 júna 1994 ) Eulalia Štefanová z Humenného. Kto ste ju mali tú česť poznať, venujte jej tichu spomienku, veľmi nám chýbaš Elly Green za T.O. Severka ďakuje za jej prínos trampskému hnutiu na severovýchode Slovenska šerif Lucky, Elly umí!
(25.05.2020)


  Foto dňa
kf

  Anketa
Uprednostňujete skôr energiu ?

Slnečnú ( výroba TÚV, kúrenie, výroba elektriny)
5112 (5112 hl.)

Vodnú ( malé vodné elektrárne
3063 (3063 hl.)

Biomasy (peletky, štiepky, brikety)
2859 (2859 hl.)

Geotermálnu
2962 (2962 hl.)

Veternú
3423 (3423 hl.)

Atómovú
2598 (2598 hl.)

V podstate ma to netrápi
2122 (2122 hl.)

Celkom hlasovalo: 22139


  Top články
ochranár, poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík z Progresívneho Slovenska dnes predstavil návrhy zelených opatrení, ktoré môžu pomôcť Slovensku

29 x    (19.05.2020)

HROMADNÁ PODPISOVÁ AKCIA

16 x    (21.05.2020)Designed by Salonky with phprs