Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/view.php on line 31
Združenie PČOLA
  Hlavné menu

  Vydané články
<<  Február  >>
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

  Prihlásenie
Meno (prezývka)


Heslo


Upraviť účet

Ak si želáte, aby Vám bol zasielaný informačný e-mail o novinkách na stránkach zaregistrujte sa.

  Návštevnosť
Celkom

589903

Február

50271

Dnes

166

Klasická ochrana prírody

Na Dubníku sa čosi deje ... aneb zabezpečenie banských diel a la "PAT a MAT"!


Je známe, a my máme dobrú pamäť, že keď prichádzal prešovský podnikateľ pán Ivan Kopor do Dubníka ako ďalší nadšenec túžiaci po zvrátení vývoja v tejto jedinečnej prírodno-historickej lokalite opálových baní, proklamoval že sa veci pohnú dopredu, že tam treba poriadne služby, že sa musia rešpektovať predpisy a zákony, a že to čo tam robí Jozef Jančok so svojom akciovkou a jeho syn Martin s nadáciou sú choré nezmysly. Pobehoval po Libanke ale aj inde s kamerou a fotoaparátom a potom vylepoval na internet ako títo dvaja naničhodníci devastujú svojimi zásahmi lokalitu. Čas je najlepší liek na túto diagnózu a ukazuje sa, že to boli len reči ale skutek utek.
ČASŤ PRVÁ

Pán Jančok starší, teda pán Jozef Jančok (podľa pána Ivana Kopora človek, ktorý na Dubníku zvlčel a stratil pojem o realite) dokázal ako jediný po revolúcii vykonať v lokalite kompletný geologicko-ložiskový prieskum ukončený výpočtom zásob, ktorý bol schválený! Mal mu patriť podľa banského zákona dobývací priestor, ale nepatrí mu. Prečo? Pretože banský úrad si vymyslel že sa oň muselo súťažiť (omyl nemuselo, pán Jančok mal právo prednostného udelenia dobývacieho priestoru, keďže jeho firma vykonala prieskum na vlastné náklady a v predpísanej lehote vyjadrila dostatočne vôľu, že má oň – rozumej dobývací priestor – záujem). Aj tak sa súťažilo! No „muselo“ sa! A keď sa už súťaží, tak ... na Slovensku po slovensky ... Výsledok? Konkurenčná firma s utajenou dokumentáciou svojho protivníka, ktorý na nej tvrdo zopár rokov pracoval, mala „samozrejme“ podaný „lepší“ projekt. Predpokladám, že nejde o žiadne prekvapko, toto je tradične fungovanie v našej džamahírii. A tak sa dostal pan Ivan Kopor k dobývaciemu priestoru ... pán Jančok st. sa pochopiteľne usiluje dokázať svoj nárok na dobývací priestor, ale keďže vymožiteľnosť práva na Slovensku stojí za fazuľový prd, veci sa majú ako majú.

ČASŤ DRUHÁ

Okrem akciovky Jozefa Jančoka pôsobí na Dubníku aj Nadácia Dubnícke opálové bane, ktorej správcom je Martin Jančok (syn Jozefa Jančoka). Pán Kopor pochopiteľne „vie“, že je tomuto tak preto, aby mohli medzi sebou kšeftovať ohľadom zákaziek. Nie pán Kopor, nie je tak tomu. Martin žije vo veľmi skromných podmienkach a nevozí sa ani zďaleka na takých autách ako vy. A ktokoľvek ak sa chce presvedčiť ako Martin žije, som si istý, že vám to rád ukáže ak ho slušne poprosíte. Ja som to videl, viem o čom hovorím, mnohí z nás/vás by zdupkali odtiaľ nie že po týždni ale po 24 hodinách. Viesť nadáciu tohto typu a danom prostredí je veľmi tvrdý chlebík, ale tak samozrejme človek z mesta ako je pán Ivan Kopor to „vie“ lepšie a samozrejme „vie“ kde je „pravda“. Martin tvrdo pracoval a získal grant. Slušný grant na zabezpečenie banských diel na Libanke ako významného zimoviska netopierov. Ústia štôlní mali byť náležite zabezpečené a opatrené monitorovacími zariadeniami. Mali ... ale nebudú!!! A prečo? No lebo medzičasom sa stal držiteľom dobývacieho priestoru Ivan Kopor (o čom pojednávala časť prvá) a ten si zaumienil, že záujmy nadácie sa nestotožňujú s jeho podnikateľskými záujmami. A keď sme už pritom, ... to sú aké pán Kopor? Lebo za pár rokov čo pobehujete po Dubníku sa toho veľa nezmenilo! Ale okej, tak keď je niekto lepší je jednoducho lepší a ukáže nám ako sa to robí. Všetci sa trasieme nedočkavosťou a majstrovstvom pána Ivana Kopora ako nám ukáže ako je potrebné zabezpečiť jedinečné zimovisko netopierov. A netreba na to ani 500000 eurový grant a ani to prebrať s ochranármi!     

ČASŤ TRETIA

Tak a nebolo inej cesty a pán Ivan Kopor sa nám musel dať do zabezpečenia starých banských diel, lebo mu to nariadil banský úrad. A tu zrazu prichádza vytriezvenie. To čo mohlo byť urobené za najmä darované peniaze zo zahraničia (s minimálnym podielom zo slovenského rozpočtu) a na omnoho vyššej úrovni, prevádza teraz pán podnikateľ tak povediac na kolene. Že neveríte? Tak prezrite si perly z lokality (pokrivené samorezky na upevnenie papiera, dobre čítate, papiera!!!, alebo ostnaté drôty, o ktoré si budú netopiere tupírovať? krídla, aby lepšie vyzerali keď budú mať zimnú párty v bani) a určite aj to, že ochranári nemali ani páru o tom, čo tento „profesional“ v lokalite vykonáva. Proste zase sa ukázalo, že sme džamahíria, a že skrátka niektorí ľudia by sa mali nad sebou skutočne zamyslieť skôr než začnú prevádzať hovadiny a experimenty. A to ešte nebodaj na území ktoré patrí do siete NATURA 2000. Varuj nás pane Bože od takých záchrancov Dubníka! A ich investigatívne chúťky ukázať že kto je lepší? Nuž pán Kopor keď už chcem ukázať, že som lepší tak to lepšie urobím. Ale toto? To nie je nič iné ako gól, a veľký, ale na nešťastie pre vás do vlastnej brány. A nabudúce skôr než si vezmete do pusy meno Jančok či mladší alebo starší, pozrite sa na výsledky vašej práce a vašeho prístupu. Lebo ak ma pamäť neklame, bol to Jozef Jančok čo sprístupnil turistom baňu, a bol to jeho syn Martin, čo dotiahol do Dubníka investíciu cca 500000 eur na zabezpečenie zimoviska. Keď oni sú podľa vás neschopáci a amatéri, a stavajú nezmysly, tak vy nie ste ani to! Viete vlastne čo ste? Viete vôbec čo chcete?   

Na papier je najsamlepšia samorezka :-) A ďalšia samorezka šup aby dobre visel paper s pečátkou Novodobé "komunistické" ploty v Dubníku A čo tak povedať ŠOP SR, čo idem spáchať - časť 1 Novodobé "komunistické" ploty v Dubníku - časť 2 Taký buk v CHA je tiež dobrý na samorezky Osvienčim alebo unikátne zimovisko netopierov? Osvienčim alebo unikátne zimovisko netopierov? Osvienčim alebo unikátne zimovisko netopierov? Pozooor peň!!!


POZNÁMKY / vaše reakcie
Ad: Na Dubníku sa čosi deje ... aneb zabezpečenie banských diel a la
5.12.2011 11:56 | Vladimír Ježovič

Prosím vás neurážajte džamahíriu!
Ad: Na Dubníku sa čosi deje ... aneb zabezpečenie banských diel a la
5.12.2011 11:43 | Peter Semrad

Ihla tu islo uplne o cosi ine, ako o realne zabezpecenie. Tu islo o ciarku z OBU KE, aby sa nepovedalo ze
SKRATKA

PO SLOVENSKY JASNE A PRIAMO
NA HOVNO.

Tento pan nema paru o tom ake sa stavali v 80-tych a zaciatkom 90-tych rokov 20. storocia uzavery, a aj tie casom podlahli opalokopom. To boli castokrat stavby hrube tak baj ocko 1 meter!!! Poctivy beton a v nom nahadzane tolko zeleza ze ... LOL

Norsky projekt mohol poskytnut financne krytie nakladov na vybudovanie serioznych uzaverov, a navyse s monitorovacimi zariadeniami!!!

Toto ktosi pofajcil a je uplne jasne kto. Za toto by mali vsetci co su v tom namoceni fasnut taku dobru basu na 10-20 rokov!

Lenze Slovensko je spolu s Greckom, Talianskom, Rumunskom a Bulharskom najskorumpovanejsia ZUMPA v EU!!! Tak sa nedivme kde sme. Sme presne tam kde si to zaslúžime. Budme na seba "hrdi"!
Ad: Na Dubníku sa čosi deje ... aneb zabezpečenie banských diel a la
5.12.2011 09:10 | Peter Kupčík

Keď si tak spomeniem, že svojho času nezastavili hľadačov opálov ani mreže z koľajníc alebo z vrtných tyčí, tak použitie použitie ostnatého drôtu je ozaj na smiech. Alebo na plač.
Ad: Na Dubníku sa čosi deje ... aneb zabezpečenie banských diel a la
4.12.2011 16:41 | Peter Semrad

Janko dovol aby som ta trochu opravil. Ja nepochybujem o tom, ze Jozef Jancok ma aj nadalej velmi blizky vztah k lokalite a STALE s nou zije! A bojuje!!! A to aj napriek vsetkym srackam do ktorych ho bansky urad skakajuci ako ktosi piska chcel namocit. Obdivuhodne!!! A zo strany nimanda kontraproduktivne, lebo dnes ma J.J. tak nastudovanu relevantnu legislativu, ze by snad polozil do vrecka aj sameho Kuka. Vies to je ten co kedysi bavil deti s Patou ... :-))).

PS: Trtkovia, nosenie uniformy a vyskieranie sa na sviatky vasu dutost a vsimnu servilnost nezakryje. Ste hanba, ste plesen, ste jeden z mnohych vredov skorumpovanej slovenskej spolocnosti.
Hrozné
4.12.2011 12:58 | Ján Leššo

Nezapájal som sa do siahodlhých diskusií, hoc som ich sledoval, ale teraz mi to nedá. To čo ste dosiahli pán Ing., a musím ešte doplniť čo je až smiešne Bc. Ivan Kopor je na zaplakanie. To vaše zabezpečenie banských diel, to je ako zo zlého sna – hotová katastrofa, fuuujj, hnus a ešte raz hnuuusss. Nič strašnejšie a hroznejšie vyzerajúce som nevidel za celý život. To má byť ten Váš prínos? Koľko netopierov sa tam dokaličí? O Norských fondoch ani nepíšem. Ste tragédia pre celý Dubník. Vaše pôsobenie je obrazom nášho chorého skorumpovaného systému. Zlatý pán Jančok. Tak dobrým smerom to už išlo pred Vašim príchodom. Jeho prínos oproti Vám je neoceniteľný. On mal k tej lokalite ozajstný vzťah a žil s ňou. Teraz už každý musí pochopiť o čom to všetko bolo.
Ad: Na Dubníku sa čosi deje ... aneb zabezpečenie banských diel a la
28.11.2011 18:30 | Martin Jančok

pre GREGOR s. r. o.: na to strome to nie je nalepené, ale pribité... rovnako unikátny spôsob je aj výroba "tabule" zo zhnitého pňa, na ktorý tento "celku schopný menežééér" rovnako pribil identickú ceduľku... učme sa, toto sú tie sľúbené investície do lokality :)) Rovnako, ako pri "tajomnom" zjavení výpočtu zásob a máp v návrhu pána "superpodnikateľa", tak aj pri výstražných tabuliach sa zmohol akurát na to, aby využil cudzí majetok :)) A ďalšou unikátnou perlou je aj fakt, že teraz je aj z budovy Obecného úradu Červenica banské dielo :)))
Ad: Na Dubníku sa čosi deje ... aneb zabezpečenie banských diel a la
28.11.2011 16:10 | GREGOR S.R.O.

??????
Ktorý debil nalepil namiesto portalu oznam na strom trikrat iba hádam...

Znalče na stom bolo treba napísať iný oznam: " Pozor chránený strom - lozenie po ňom zakázané. S výnimkou opíc ".

Pane Bože a takáto tlupa imbecilov dostane dobyvák.

Rozsiahlejšie reakcie prinášajúce nové podstatné informácie či nové pohľady na diskutovanú problematiku môžete ponúknuť na uverejnenie formou samostatného článku na stránkach občianskeho denníka CHANGENET.SK.

Zdroj: changenet
Klasická ochrana prírody Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
05.12.2011
Zobrazené:
1394 x
Odoslať
TlačiťDeprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/specfce.php on line 431
Združenie ochranárov severovýchodného Slovenska - PČOLA, Levočská 38
064 01 Stará Ľubovňa, Kontaktná osoba: Pavel Petráš mobil: 0910 598858

альфа банк голд максимум

  Novinky
Ukončujeme svoju činnosť
Naša organizácia ukončuje svoju činno po vyše 25 rokoch ( 30.6.1994 ) bez personálneho pokračovateľa ku dňu 31.13.2019. Ďakujeme všetkým svojím členom a priaznivcov. Pavel Petráš
(31.12.2019)


  Foto dňa
foto 8

  Anketa
Uprednostňujete skôr energiu ?

Slnečnú ( výroba TÚV, kúrenie, výroba elektriny)
4628 (4628 hl.)

Vodnú ( malé vodné elektrárne
3020 (3020 hl.)

Biomasy (peletky, štiepky, brikety)
2832 (2832 hl.)

Geotermálnu
2898 (2898 hl.)

Veternú
3391 (3391 hl.)

Atómovú
2564 (2564 hl.)

V podstate ma to netrápi
2087 (2087 hl.)

Celkom hlasovalo: 21420


  Top články

Neexistují vhodná data!Designed by Salonky with phprs