Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/view.php on line 31
Združenie PČOLA
  Hlavné menu

  Vydané články
<<  Júl  >>
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  Prihlásenie
Meno (prezývka)


Heslo


Upraviť účet

Ak si želáte, aby Vám bol zasielaný informačný e-mail o novinkách na stránkach zaregistrujte sa.

  Návštevnosť
Celkom

636153

Júl

45268

Dnes

72

Energia

Ministri štartujú debatu o elektromobiloch


(09.02.2010)

Diskusia o elektromobiloch začína. Deje sa tak i napriek odporu niektorých environmentálnych skupín, ktoré tvrdia, že výroba elektrickej energie z fosílnych zdrojov, ktorá bude poháňať autá, znečisťuje rovnako ako benzínový či naftový pohon.

Foto: flickr.com/dolmsta23 (licencia Creative Commons)
 

Španielsko Španielsko má najväčšie príjmy z cestovného ruchu spomedzi všetkých európskych krajín.viac na www.EuropskaUnia.sk » súčasná predsednícka krajina EÚ, dnes (9.2.) predstaví Opens external link in new windowdokument, v ktorom zhrnie výzvy, ktorým dnes čelia elektromobily, ich vývoj, výroba a uvedenie na trh. Správa sa predloží na dnešnom neformálnom zasadnutí ministrov, ktorí zodpovedajú za oblasť konkurencieschopnosti.

Návrh dokumentu, ktorý získal portál EurActiv, hovorí o potrebe koordinovať výskum a inovácie v sektore elektromobilov, ako i nutnosť štedro dotovať vývoj nových batériových technológií, ktoré sú pre úspech elektromobilov ako takých kľúčové. V neposlednom rade je potrebné budovať infraštruktúru - dostupnú sieť dobíjacích a výmenných staníc, resp. prispôsobenie sietí tak, aby si vodiči mohli batérie dobíjať v garáži. Na to nadväzuje i potreba definovať spoločné európske štandardy.

Dokument sa skôr zameriava na priemyselné otázky elektromobilového priemyslu, než na jeho environmentálne aspekty. Vyzýva však na dodatočnú komplexnú analýzu produkcie emisií CO2 pri jazde. Tiež by sa mali definovať pravidlá, ako nabíjať elektromobily, aby sa predchádzalo vytváraniu veľkého náporu na energetickú sústavu a nových odberových špičiek.

Európsky trend?

V máji by tiež chcela EÚ prijať akčný plán, ktorý má podporiť európsky automobilový priemysel pred konkurenciou z USA Všeobecné informácie o krajine a vzťahoch s EÚ.viac na www.EuropskaUnia.sk » Čína Čína je dôležitým obchodným partnerom Únie, aj keď EÚ má s ňou trvalo negatívne saldo obchodu. Európsko-čínske ekonomické vzťahy nie sú bezproblémovéviac na www.EuropskaUnia.sk »a Japonska.

Španielsko verí, že to bude ono, ktoré ako predsedajúca krajina predstaví širšiu európsku víziu pre elektromobily, uviedla hovorkyňa španielskej vlády.

Európska komisia Európska komisia je politicky nezávislá, kolegiálna inštitúcia, ktorej poslaním je brániť záujmy Európskej únie. viac na www.EuropskaUnia.sk »sa postavila k elektromobilom neutrálne. Podľa bruselského zdroja chce Exekutíva zostať technologicky neutrálna - tzn. nechce predčasne podporovať konkrétnych typ pohonu, preferuje len trend zeleného automobilizmu. Komisia tiež doplnila, že i Španielsko v tomto období iba skúma názory iných krajín a analyzuje možnú podporu.

Varovania environmentalistov

Včera sa k téme elektromobilov vyjadrili i niektoré environmentálne skupiny. V spoločnej správe varujú, že elektromobily v konečnom dôsledku zvýšia spotrebu fosílnych palív, pokiaľ nebude existovať inteligentná energetická sústava, ktorá dokáže plnohodnotne distribuovať energiu i z obnoviteľných zdrojov.

Ak sa nebude investovať do obnoviteľných zdrojov, zvýšený dopyt po elektrickej energii, ktorý spôsobia elektromobily, bude podnetom pre intenzívnejšie vyžívanie fosílnych palív, uvádzajú.

"Ak by sa nabíjali z obnoviteľných zdrojov, elektrické vozidlá by mali takmer nulový dôsledok pre tvorbu emisií skleníkových plynov. Ak by sa nabíjali z uhlia, tvorba emisií by sa rovnala alebo by bola vyššia, ako pri konvenčných vozidlách," tvrdí spoločná štúdia.

Environmentalisti navrhujú dve riešenia: Vybudovanie inteligentnej energetickej siete a súčasne vybavenie elektromobilov tak, aby sa boli schopné dobíjať len tam, kde identifikujú prítomnosť elektrickej energie, ktorá sa vyrobí z obnoviteľného zdroja.

Mimovládne organizácie tiež upozorňujú na dvojsečnú zbraň, ktorou sú pravidlá EÚ pre predaj automobilov na fosílny pohon. Tie umožňujú predajcom propagovať vozidlá s benzínovými a naftovými motormi, pričom uhlíkovú stopu zmažú vývojom elektromobilov. Legislatíva priznáva automobilkám "super kredity" za každý vyrobený elektromobil, čo im v konečnom dôsledku umožní vyrábať v období 2012 - 2015 viac tradičných motorov.

Ak by energetická sieť nebola pripravená pre nabíjanie elektromobilov a ich podiel by dosiahol 10 percent na celkovom predaji, zvýšila by sa tvorba emisií CO2 v doprave o 20 percent ako dôsledok nárastu spotreby fosílnych palív, uzatvára analýza.


Zdroj: EurActiv
Energia Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
09.02.2010
Zobrazené:
1152 x
Odoslať
TlačiťDeprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/specfce.php on line 431
Združenie ochranárov severovýchodného Slovenska - PČOLA, Levočská 38
064 01 Stará Ľubovňa, Kontaktná osoba: Pavel Petráš mobil: 0910 598858

альфа банк голд максимум

  Novinky
Združenie zmenilo adresu ale nie pôsobenie !!!
Senior Modrová - Modrová 298 - 935 15 Modrová Kontaktnou osobou sa stal dočasne, ale navždy, už čerstvý 70 - desiatnik : Pavel Petráš E-mail : petras64pavel@gmail.com Potom čo sa 19. marca 2020 odobrala do ochranárskeho neba jej predsedníčka a zakladajúca členka ( 30 júna 1994 ) Eulalia Štefanová z Humenného. Kto ste ju mali tú česť poznať, venujte jej tichu spomienku, veľmi nám chýbaš Elly Green za T.O. Severka ďakuje za jej prínos trampskému hnutiu na severovýchode Slovenska šerif Lucky, Elly umí!
(25.05.2020)


  Foto dňa
foto 21

  Anketa
Uprednostňujete skôr energiu ?

Slnečnú ( výroba TÚV, kúrenie, výroba elektriny)
5561 (5561 hl.)

Vodnú ( malé vodné elektrárne
3090 (3090 hl.)

Biomasy (peletky, štiepky, brikety)
2883 (2883 hl.)

Geotermálnu
3026 (3026 hl.)

Veternú
3447 (3447 hl.)

Atómovú
2623 (2623 hl.)

V podstate ma to netrápi
2148 (2148 hl.)

Celkom hlasovalo: 22778


  Top články
ochranár, poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík z Progresívneho Slovenska dnes predstavil návrhy zelených opatrení, ktoré môžu pomôcť Slovensku

100 x    (19.05.2020)

HROMADNÁ PODPISOVÁ AKCIA

79 x    (21.05.2020)

Vysoká koncentrácia NO2 takmer vo všetkých krajských mestách

64 x    (31.05.2020)Designed by Salonky with phprs