Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/specfce.php on line 115
  Hlavné menu

  Vydané články
<<  September  >>
PoUtStŠtPiSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       

  Prihlásenie
Meno (prezývka)


Heslo


Upraviť účet

Ak si želáte, aby Vám bol zasielaný informačný e-mail o novinkách na stránkach zaregistrujte sa.

  Návštevnosť
Celkom

540162

September

51358

Dnes

293


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/search.php on line 214

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/search.php on line 288

Počet zobrazených článkov: 15 (z celkom 206 nájdených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-195|195-206|

Voda

Sucho zrejme bude celú jar a potom hrozia povodne


Experti na počasie varujú, že pomaly sa končiaci marec bude zrejme historicky najsuchším v ére sledovania zrážok na Slovensku. Áno, je to tak. Netvrdia to však len študovaní experti, ale aj obyčajníľudia na našom vidieku. Obyčajný sedliak na Slovensku ešte vie,že o krajinu sa treba starať a udržiavať jej vitálne funkcie tak, aby sa dokázala vysporiadať s extrémami počasia - ako v tomto prípade so suchom. Vie, že s dažďovou vodou sa v krajine musí hospodáriť. Veď tak po stáročia robili aj jeho predkovia.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
25.03.2012
Zobrazené:
1091 x
Čítaj


Voda

Európske hlavné mesto barbarov


Je zrejme, že stromy sa rodia, rastú i umierajú. Vo vyspelých kultúrach 21. storočia zvyknú sa mestá starať o stromy počas života kultúrnym spôsobom. Už dávno prišli nato, že každý strom v meste má nenahraditeľnú hodnotu pre zdravie i odbúravanie prachu i alergénov z ovzdušia, preto ak je nevyhnutné odstrániť strom, tak odstránia len strom nie celé stromoradie. Proste každý strom je klimatizačným zariadením mesta a preto treba mať v meste veľa stromov a tie, ktoré ochorejú, treba liečiť a iba v krajnom prípade ich stínať. Nuž ale táto zásada v starostlivosti o stromy v Košiciach neplatí. V Europskom hlavnom meste kultúry platia iné zásady. Tu neliečia choré, ale stínajú zdravé stromy. Očakával by som, že ak primátor mesta je lekár, že namiesto stínania stromov, mesto bude stromy liečiť. V tomto prípade stačilo nechať stromy žiť. Ponúkam dôkaz.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
19.03.2012
Zobrazené:
971 x
Čítaj


Voda

Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s.


Ing. Božena Dická - referent útvaru marketingu a komunikácie

Kontakt:

Hraničná 662/17 Poprad 058 89

Tel.: + 421 52 7873 115
 
 
E-mail: dicka@pvpsas.sk
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
18.03.2012
Zobrazené:
1096 x
Čítaj


Voda

Svetový deň vody 2012


Voda je základnou podmienkou všetkého života. Dnes sú vodné zdroje vystavené zvyšujúcim sa požiadavkám na spotrebu vody. Valné zhromaždenie OSN v roku 1992 vyhlásilo 22. marec za Svetový deň vody.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
18.03.2012
Zobrazené:
755 x
Čítaj


Voda

Medzinárodná cena pre Michala Kravčíka


Michalovi Kravčíkovi, výkonnému manažérovi vládneho programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí a krajiny, odovzdajú v utorok 6. marca 2012 v talianskom Trevise Medzinárodnú cenu vodnej civilizácie Renza Frazina. Každoročne ju udeľuje  Vedecká rada Medzinárodného centra pre vodné civilizácie so sídlom v Benátkach za občiansku angažovanosť  pri presadzovaní myšlienok Novej vodnej civilizácie. Cenu Michalovi Kravčíkovi udelili za jeho 20-ročnú snahu pri presadzovaní rozvíjania konceptu Novej vodnej paradigmy a Novej vodnej kultúry na Slovensku i vo svete.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
05.03.2012
Zobrazené:
1058 x
Čítaj


Voda

Simulácia vplyvu hrádzky na prechod povodňovej vlny


Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
28.02.2012
Zobrazené:
819 x
Čítaj


Voda

Voda spôsobuje aj zemetrasenia


Šimon Wdowinski, vedec z Floridskej univerzity v USA, publikoval prelomovú štúdiu, ktorá ukazuje, že zemetrasenia môžu byť vyvolané zvýšením napätia v zemskej kôre aj ako následok tropických cyklónov. Podľa štúdie silný dážď vyvoláva tisícky zosuvov a ťažkú eróziu, ktorá presúva pôdu na zemskej kôre a tým mení jej zaťaženie. Intenzívne dažde spôsobujú veľké zosuvy pôdy a odnos pôdy eróziou najmä v horských oblastiach. Tento posun sedimentov mení  záťaže zemskej kôry, čo následne aktivuje poruchy v tektonických zlomoch. Zmena záťaže v zemskej kôre spôsobuje uvoľňovanie napätia, ktoré ak vykĺzne, spôsobí zemetrasenie.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
26.02.2012
Zobrazené:
1164 x
Čítaj


Voda

P O Z V Á N K A na Národnú vodnú konferenciu o revitalizácii krajiny a integrovanom manažmente povod


Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
22.02.2012
Zobrazené:
982 x
Čítaj


Voda

Voda pro Kauti


Oblast Kauti se nachází asi 80 km jihozápadně od hlavního města Nairobi, má rozlohu zhruba 15 km2. Cca 30 000 obyvatel této oblasti se živí výhradně zemědělstvím a jsou na přírodních zdrojích pitné vody zcela závislí. Kauti jsme poprvé navštívili v roce 2002, když byla místní základní škola Kauti Primary zahrnuta do projektu Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
20.02.2012
Zobrazené:
1048 x
Čítaj


Voda

Pridajte sa k občianskej iniciatíve revitalizovať krajinu!


Občiansku iniciatívu na podporu projektov revitalizácie krajiny podpísalo viac ako 7.000 občanov, ktorí svojim podpisom vyjadrili, že podporujú tento program a jeho realizačné projekty a konkrétne riešenia protipovodňovej ochrany priamo v obciach. Program a jeho projekty prinášajú nielen verejnoprospešný úžitok, ale aj prácu nezamestnaným a chránia životné prostredie. Občianska iniciatíva vznikla na podporu 3. projektu Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí a krajiny (http://www.krajina.gov.sk/23150/program-revitalizacie-krajiny-a-integrovaneho-manazmentu-povodi-sr-a-navrh-jeho-realizacneho-projektu-2010.php) a jej dôvodom bol tlak lobistických skupín na zastavenie projektov prevencie pred povodňami.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
20.02.2012
Zobrazené:
837 x
Čítaj


Voda

Ľudia si zaslúžia príležitosť a budú mať istotu


V týchto dňoch je naše Slovensko doslova oblepené predvolebnými plagátmi. Neprehliadnuteľná je reklama strany Smer - Sociálna demokracia s ústredným heslom „Ľudia si zaslúžia istoty". Keďže sa posledný viac ako rok pravidelne pohybujem doslova po celej krajine, často vidím aj to, ako škodoradostná ruka na nie jeden z týchto plagátov dopísala pred slovo ľudia slovíčko naši. Ale nie o budovaní „sociálneho štátu" má byť tento blog.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
06.02.2012
Zobrazené:
1561 x
Čítaj


Voda

Je logické, že po extrémnom suchu prichádzajú extrémne mrazy


Od extrému po extrém, tak to v poslednom období akosi chodí. A nie len v počasí. Viac krát som na svojom blogu písal, že voda je fenomenálny termoregulátor počasia. Ak ju máme v prostredí, tak sa spomaľuje otepľovanie i ochladzovanie počasia. Tento fakt potvrdzuje bežne prezentovaný jav zmeny dennej teploty na púšti. Po západe Slnka klesá 40 stupňová teplota na bod mrazu. A to preto, lebo v prostredí chýba voda. Ak by tam bola, tak teplota počas dňa stúpne možno na 30 a v noci neklesne pod 20 stupňov.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
04.02.2012
Zobrazené:
935 x
Čítaj


Voda

Bobry revitalizujú krajinu


V obci Breznica v Stropkovskom okrese budujú na vodných tokoch hrádze aj bobry. Dovolili si to urobiť bez spracovania projektu, stavebného povolenia i bez strategického posudzovania investície na životné prostredie.  Zatiaľ nedostali pokutu, nikto im nefakturoval za drevo, no možno sa tak stane, keď vedci, ochranári, lobisti i experti na rôzne certifikáty, pečiatky a masmediálne tlaky objavia túto nehoráznu bobriu iniciatívu. Zatiaľ sa tieto vplyvné nátlakové skupiny sústreďujú na zastavenie tretieho realizačného projektu revitalizácie krajiny, ktorým akosi vadí, že Vláda Ivety Radičovej má ambíciu schváliť ďalší projekt revitalizácie krajiny, aby ľudia v chudobných regiónoch mohli robiť to, čo po tisícročia robia bobry. Čo vy na to, milí ochranári, ekológovia i univerzitní profesori? Dovolíme bobrom zasahovať do výsostných vôd vodohospodárov?
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
26.01.2012
Zobrazené:
779 x
Čítaj


Voda

Zimné protipovodňové impresie


Na jeseň minulého roku boli pochybnosti, či je dobré v zimnom období realizovať protipovodňové opatrenia. Našťastie zima bola ústretová. Preto starostovia na štvrtkovej Zemplínskej regionálnej vodnej konferencii v Choňkovciach (okres Sobrance), mohli konštatovať, že práce na projektoch sú zrealizované na viac ako 60%. Pred a po konferencii som navštívil projekty v obciach Uličské Krivé, Zboj, Topoľa, Stakčinská Roztoka, Vyšné Nemecké, Choňkovce, Beňatina, Inovce a Ruský Hrabovec a cítil som sa ako v rozprávke. Napadlo veľa snehu a jednotlivé objekty, aj keď pokryté snehom, vynikli v zimnej nádhere.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
21.01.2012
Zobrazené:
820 x
Čítaj


Voda

Urodilo sa v rámci vládneho programu prevencie pred povodňami


Odporúčam k videniu ľuďom, ktorí zapochybovali o Programe revitalizácie krajiny. Nemožno vyhovieť každej obci, starostovi a zapáčiť sa pri tom aj novinárom. Nemožno zabrániť  tomu, aby si poniektorí vzali, čo im nepatrí - veď sme na Slovensku. Kde sa desaťročia rozkrádalo, udávalo, ohováralo a závidelo. Poznal som to vo vlastnej rodine na svokrovcoch. Stávali ráno už tretej - štvrtej, nesedeli do noci pri televízore, nepoznali sobotu, nedeľu či sviatok. Mali logicky preto viac ako iní a neukradli si pritom ani šróbik  z toho " socialistického majetku " a chodili k ním vďaka závistlivcom a udavačom príslušníci VB - dnes Polícia. Boli podozriví pretože, boli slušní a pracovití. Aj dnes sú podozriví tí čo pracujú napriek tejto " chorej " spoločnosti- viď Protipovodňové zábrany. Prajem Vám radosti a šťastia plný Nový rok 2012 slušní ľudia.
Voda Autor:
Pavel Petráš
Vydané:
28.12.2011
Zobrazené:
1210 x
Čítaj


|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-195|195-206|

Združenie ochranárov severovýchodného Slovenska - PČOLA, Levočská 38
064 01 Stará Ľubovňa, Kontaktná osoba: Pavel Petráš mobil: 0910 598858

альфа банк голд максимум

  Novinky
Tak trošku doplňujeme
Posúvame do Vašej pozornosti, keďže nie sú ľudia. Tak sa zapája do aktivít aj Paľo Petráš zatiaľ len dočasne do 13.3.2020 kontakt : pavel64petras@gmail.com mobil 0917 319 587
(22.04.2019)


Kde sa obrátiť pri probléme s živočíchmi
Sem vložte príslušný text vrátane HTML syntaxu alebo v prípade nevyužitia tejto časti všetko vymažte - teda vrátane tohoto textuSpráva Pieninského národného parku ulica SNP č. 57 061 01 Spišská Stará Ves tel.: +421 (0)52 4181071-3 fax: +421 (0)52 4822395 e-mail: pienap@sopsr.sk www.pienap.sk Kontakty pracovníkov!
(15.12.2017)


1.jnovember 2017
Vzhľadom na dlhodobú nemoc došlo k zmene na poste predsedníctva OZ Pčola, keď predsedníčkou organizácie sa stala pani Eulalia Štefanová - kontakt : 0905 769 541 E-mail : eulaliastefanova@gmail.com
(01.11.2017)


  Foto dňa
foto 4

  Anketa
Uprednostňujete skôr energiu ?

Slnečnú ( výroba TÚV, kúrenie, výroba elektriny)
4536 (4536 hl.)

Vodnú ( malé vodné elektrárne
2960 (2960 hl.)

Biomasy (peletky, štiepky, brikety)
2774 (2774 hl.)

Geotermálnu
2776 (2776 hl.)

Veternú
3343 (3343 hl.)

Atómovú
2496 (2496 hl.)

V podstate ma to netrápi
2018 (2018 hl.)

Celkom hlasovalo: 20903


  Top články
ĽUBOVNIANSKÉ VODY PRE ĽUDÍ

56 x    (19.07.2019)

TTT – Týka sa To aj Teba.

20 x    (06.09.2019)

Ku všetkým školám v okrese Stará Ľubovňa

10 x    (16.09.2019)Designed by Salonky with phprs