Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/rservice.php on line 139
PČOLA

XXV. Memoriál Josefa a Petry Vavrouškových

Autor: Pavel Petráš <info(at)zdruzeniepcola.org>, Téma: Klasická ochrana prírody, Zdroj: STUŽ, Vydané dňa: 22.04.2019Vážení přátelé,

zveme Vás na již

XXV. Memoriál Josefa a Petry Vavrouškových

který se bude konat ve dnech 14.–16. Júna 2019  v NP České Švýcarsko

téma minikonference Memoriálu:

Letos je tomu už 30 let od Sametové revoluce.

Bylo těch 30 let v ochraně životního prostředí/přírody opravdu sametových?

Memoriál pořádá společně česká a slovenská STUŽ, ve spolupráci se Správou Národního parku České Švýcarsko přímo v místě správy Národního parku, tj. v Krásné Lípě, v Domě Českého Švýcarska, o.p.s., na Křinickém náměstí 1161/10.

Na minikonferenci zveme jak pamětníky, kteří se podíleli na důležitých rozhodnutích v minulosti, tak i ty, kteří rozhodují dnes. Nebudou chybět příspěvky z pohledu nevládní sféry, včetně akademické oblasti. Příspěvky by se měly věnovat reflexi, jak byla důležitá témata v průběhu období řešena či neřešena jak na celostátní úrovni, tak z místního či regionálního pohledu. Důležitou součástí Memoriálu bude exkurze do cenných území NP České Švýcarsko.

Přesto zbude čas i na přátelské posezení a informace české STUŽe o dění v Česku a slovenské STUŽe o situaci na Slovensku.

Předběžný program:

Pátek 14. 6. odpoledne příjezd účastníků, ubytování, večeře

Cca 18–22 hod. Dům Českého Švýcarska, Křinické náměstí 1161/10 Krásná Lípa:

·         Přivítání účastníků

·         Základní informace o NP a exkurzi

·         Začátek minikonference: 00Příspěvky (STUŽ ČR a SR, zástupci NP, hosté…)

Sobota 15. 6.

7–8      snídaně

8–12    druhá část minikonference

12–13 oběd

13–19 exkurze vedená pracovníkem S-NP ČŠ a fotografem Václavem Sojkou ( pro vážné zájemce o určitou problematiku – např. botaniku, zoologii, geologii atd. – se S-NP pokusí zorganizovat speciální exkurzi)

19–20 večeře

20–22 informace o dění v ČR a SR a ve STUŽkách, pak společenské posezení.

Neděle 16. 6.

7–8      snídaně

8–13    závěrečná část minikonference

Od 13 možnost individuálních exkurzí, odjezd

Budeme zajišťovat ubytování a stravování a vzhledem k začínající turistické sezóně to nebude jednoduché, proto potřebujeme znát požadavky účastníků co nejdříve.

Zatím máme rezervované ubytování pro nenáročné a sportovně laděné účastníky na terénní základně ČSOP, 4. ZO Tilia  Krásný Buk 168 v místnostech pro 20, 5 a 4 osoby ve vlastním spacím pytli za nízkou cenu.

Podle zájmu se budeme snažit rezervovat ubytování v místních penzionech, pochopitelně za cenu vyšší (cca 800 Kč a více za dvojlůžkový pokoj za 1 noc). Stravování objednáme společné.

Dobré počasí rezervovat zatím nezvládáme, ale doufáme, že v tomto čase bude příznivé.

Pokud máte zájem se přihlásit, je třeba co nejdříve vyplnit elektronickou přihlášku, kterou najdete zde.

Jménem předsednictva STUŽ

Jiří Dlouhý, předseda