Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/rservice.php on line 139
PČOLA

Autor: Pavel Petráš <info(at)zdruzeniepcola.org>, Téma: Energia, Vydané dňa: 23.02.2016

Ahojte,
obratila sa na mna pani Malsaniova z nemeckeho velvyslanectva, hladaju z radov NGOs kandidata/ku na studijnu cestu
uvedenu v nazve tohoto mailu: nemate niekto cas a zaujem zucastnit sa? Ak ano, obratte sa prosim priamo na nu (mail dole)
a dajte ma pripadne do kopie mailu.
Vdaka,
Juraj

Vážené dámy a páni,

Spolkové ministerstvo zahraničných vecí v spolupráci s ďalšími inštitúciami organizuje už niekoľko rokov tzv. tematické cesty a oslovuje svoje zastupiteľstvá v rôznych krajinách s cieľom, nájsť vhodných účastníkov na daný pobyt. Jedna z ponúkaných ciest  v tomto roku je “30 rokov po katastrofe v Černobyle - politický proces energetickej transformácie/Energiewende v Nemecku". Veľvyslanectvo si teda dovoľuje osloviť aj Vašu inštitúciu s prosbou, pomôcť nájsť vhodného účastníka. Termín cesty je 24. – 30.  4. 2016, Váš záujem o uvedený pobyt nám oznámte prosím najneskôr do pondelka 22. 2. Deadline pre zasielanie návrhov účastníkov do Nemecka je 26. 2. 2016.

Tematické cesty bývajú plne hradené, pozývajúca strana znáša všetky cestovné náklady, ubytovanie, transport po krajine, neposkytuje však denné diéty. Miestami pobytu v Nemecku budú Berlín, Dolné Sasko, Hamburg príp. Greifswald.

Dôležitým predpokladom je dobré ovládanie angličtiny, ktorá je komunikačným jazykom na navštívených inštitúciách a zväčša aj medzi účastníkmi tematickej cesty, ktorí sú z rôznych krajín.

Tematicky sa cesta sústredí na Energiewende ako na politický proces v Nemecku – od hnutia Antiatom až po vystúpenie z jadrového programu, na rámcové politické podmienky (diskusie na ministerstvách – ministerstvo hospodárstva, Ministertvo zahraničných vecí, Spolkový snem), rozhovory s aktérmi z hospodárstva a aktivistami z občianskej spoločnosti, ako pri uskutočňovaní zámeru pomáha veda a (aplikovamý) výskum, plánované sú návštevy výskumných inštitúcií, odstavenej jadrovej elektrárne v Greifswalde, energeticky samozásobovateteľskej dediny Feldheim apod.

Veľvyslanectvo  pozýva každého záujemcu o pobyt na krátke interview, pri ktorom spoločne vyplníme požadovaný formulár. V prípade väčšieho počtu záujemcov robí veľvyslanectvo aj širší výber účastníkov tematického pobytu a konečný výber uchádzačov robí nemecká strana.

Ďakujeme vopred za prejavený záujem.

S pozdravom

Dagmar Mašlániová hosp. oddel.

Veľvyslanectvo Spolkovej republiky Nemecko

Hviezdoslavovo nám. 10