Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/rservice.php on line 139
PČOLA

Žiadali ste o dotáciu v projekte Zelená domácnostiam? Vyplňte nám dotazník! 2. kolo bolo uzavreté

Autor: Pavel Petráš <info(at)zdruzeniepcola.org>, Téma: Energia, Zdroj: SAPI, Vydané dňa: 02.02.2016

2. kolo dotácii v programe Zelená domácnostiam sa hneď prvý deň spustenia uzatvorilo. Objem prostriedkov v projekte Zelená domácnostiam pre Bratislavu bol minutý už včera (1.2.2016), teda v deň spustenia registrácie

Celkovo bolo na to určených 500.000 eur, čo znamená asi 250 inštalácií v Bratislavskom kraji (v závislosti od technológie). Podľa aktuálnych informácií z dnešného rána, ktoré máme priamo zo SIEA sa v Bratislave minuli všetky dotácie na solárne panely a tepelné čerpadlá a fotovoltika nedostala ani jednu dotáciu. Toto je v súlade s podmienkami programu podľa stanovenia priorít dotácii v závislosti od druhov technológii.

Systém vyhodnocoval viacero kritérií a preto oznámenia o neúspešnosti prišli až neskôr. V mimobratislavských regiónoch sa ušli dotácie aj na fotovoltiku a SIEA navýšila dotácie v týchto regiónoch o ďalšie 3 milióny €, no napriek tomu sa dotácie v 2. kole pre celé Slovensko vyčerpali.

​Preto celé 2. kolo Zelená domácnostiam bolo včera uzavreté. Tlačovú správu SIEA vydá v priebehu dnešného dňa a následne ju zverejníme aj my.​

Ak sa Vám zdá, že niečo nebolo v poriadku alebo treba niečo pre budúcnosť zmeniť, dajte nám prosím vedieť svoje postrehy cez tento DOTAZNÍK (rozklikni).

Vaše podnety budeme ďalej tlmočiť SIEA, pretože najdôležitejší bod​ programu Zelená domácnostiam je, aby bol užitočný a naozaj ho dokázali využiť ako domácnosti tak malí zhotovitelia.

Celý článok nájdete aj na stránke SAPI.

S pozdravom,

tím SAPI

 

Chcete prispieť k zjednodušeniu administratívy a byrokracie výrobcov elektriny z OZE?

Vyplňte svoje návrhy na zjednodušenie na tejto strankekde sa do konca februára 2016 budú zberať námety na úpravy legislatívy – alebo priamo vo formulári: Formulár na vloženie nápadu zmeny legislatívy.

---

SAPI - Slovenská aciácia fotovoltického priemyslu a OZE. 

Najväčší a jediný neakademický školiteľ inštalatérov obnoviteľných zdrojov. Do školenia vkladáme najmä praktické skúsenosti - viac na www.sapi.sk/projects/odborna-priprava-instalater-obnovitelneho-zdroja.