Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/rservice.php on line 139
PČOLA

Zastupitelstvo definitivně zamítlo konání Otevírání lázeňské sezóny v Kyselce

Autor: Pavel Petráš <info(at)zdruzeniepcola.org>, Téma: Klasická ochrana prírody, Vydané dňa: 14.05.201414.05.2014

zařazeno v kategorii: Aktuálně | autor: ASORKD | komentáře: 11

 

Dne 1. dubna jsme ohlásili konání třetího ročníku Otevírání lázeňské sezóny v Kyselce, tzv. Kysibelský velejuch.

http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/cz/aktuality/v-kvetnu-zahajime-lazenskou-sezonu-v-kyselce-277

9. dubna nám však starosta obce Aleš Labík oznámil, že zastupitelstvo nám pro letošní ročník neumožní pronajmout budovu kina, které nám sloužilo jako zázemí a využívali jsme jej také pro další doprovodný program. Zastupitelstvo rozhodlo pronajmout budovu kina v den konání Velejuchu Karlovarským minerálním vodám.

http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/administrace/soubory_clanky/1397926270_cz_vyjadreni_velejuch_2014_asorkd.pdf

Pana starostu jsme požádali, aby nám tedy obec nabídla termíny, ve kterých by se Velejuch mohl uskutečnit, přičemž by nám tak jako každý rok obec pronajala i kino. Ve své odpovědi z 15. dubna nás pan starosta ujistil, že „v žádném případě není cílem obce komplikovat průběh Vámi připravované a organizované akce“ a vyzval nás, abychom Velejuch uskutečnili v plánovaný den a akci uspořádali s firmou Mattoni.

http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/administrace/soubory_clanky/1397926464_cz_velejuch_obec_2.pdf

S tím asociace ASORKD nesouhlasila a chtěla Velejuch uspořádat v rozsahu, který veřejnost očekává. ASORKD tedy znovu požádala pana starostu o sdělení náhradního termínu.

Včera přinesl server iDnes.cz informaci, že zastupitelstvo obce náhradní termín konání Velejuchu neposkytne.

http://vary.idnes.cz/kysibelsky-velejuch-v-kyselce-letos-definitivne-nebude-pja-/vary-zpravy.aspx?c=A140513_152513_vary-zpravy_slv

„Nerozumíme tomu. Pan starosta nás i veřejnost měsíc ujišťoval, že obec nechce bránit konání Otevírání lázeňské sezóny a nyní zastupitelstvo rozhodlo, že akci neumožní. Vím, že jsme již tři roky trnem v oku Mattonky, která s nechutí musí zachraňovat kulturní památky, ale čekal bych alespoň elementární nezávislost v rozhodování samosprávy. Nyní je alespoň zřejmé, kdo hájí čí zájmy,“ říká prezident ASORKD Pavel Přemysl Ries.

Šest z devíti zastupitelů se usneslo, že: "Váš zcela negativní a nekompromisní postoj k případné součinnosti se společností KMV, a.s., působí nekonstruktivně a příliš zaujatě... Sděluji tímto, že v roce 2014 Vám již nebude poskytnut jiný náhradní termín."

Svůj názor můžete sdělit starostovi obce Kyselka Aleši Labíkovi:

starosta@obeckyselka.cz

tel.: 725 051 065