Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/z/d/u8633/public_html/rservice.php on line 139
PČOLA

TRIDSAŤ ROKOV SAMOTY

Autor: Pavel Petráš <info(at)zdruzeniepcola.org>, Téma: Klasická ochrana prírody, Vydané dňa: 05.05.2013TRIDSAŤ ROKOV SAMOTY 
Akcie - napíš svoje zážitky

samota(TTA – Trampská Tlačová Agentúra)

Do tváře čas nám hlubokou brázdu nejen samotou vyrejval, i když některá těla jsou jak rozeschlej prám, tak nám to nezabránilo uspořádat Jarní oheň k 30. výročí založení osady. Proto jsme ve dnech 19. - 21. dubna 2013 pozvali kamarády na camp Rehak’s Meadow, aby společně s námi zavzpomínali na krásné chvíle společného trampování.

Oheň zapálili kamarádi z nejvěrnějších: Bača (T.O. Korlat), Jirka (T.O. Černý orel), T.S. Zuzana a T.S. Hardy. O oheň se staral kamarád Ruda a vlajku na stožár vytáhl Janek (oba T.O. Černý orel). Po uvítání a minutě ticha se rozdaly ceny za odpolední soutěže a začala volná zábava.

Všem kamarádům, kteří přišli na náš potlach, velký dík a někde (třeba už letos na Usárnovém vandru) zase AHOJ!

T.O. Samota

Po agentúrnej správe prinášame redakčný článok z pera nášho stáleho dopisovateľa:

Gabriel Garcia Márquez* vari odpustí ... no, ale k veci. Najprv trochu lokálnej histórie. Skaličani Seničanov, ako to tak občas býva, práve nemusia. Oni teda nemusia nikoho, ale Seničáci ich štvú zvlášť, lebo boli za bolševika okresom aj pre Skalicu, vďaka čomu bola Skalica zachovaná a Senica socialisticky budovaná, teda búraná, vďaka čomu je dnes v TOP TEN najškaredších miest Slovenska. Takže vlastne trochu absurdne. Našťastie sa ale medzi trampstvom takéto slaboduché spory nepestujú, pokial teda nejde o srandu.

Medzi skalickou Samotou a senickým Korlatom od začiatku panovala a dodnes panuje vzájomná družba, v minulosti živená obojstrannými lumpárnami.

- Dojeďte si pro vlajku a doneste sebou dva litre rumu!

Doniesli sme štyri pollitrovky rumu, tri sme vypili a štvrtá bola dochutená preháňadlom, plus plánovaná ostuda po Skalici ožralej delegácie Korlatu ...

Korlátsky zakladajúci člen Frigo bol pôvodne v Samote, korlátsky Sťora vymyslel Usárnový vander, ktoré potom organizoval so samoťáckym Pytlákom, a ktorý nakoniec Pytlák prevzal úplne a rozšíril do úspešnej moravsko (šerif Pytlák žije v Hodoníne) až stredoslovenskej (aj Závlčanci prišli, aj D’Ady z Hadieho údolia) akcie s výhladovo dlhodobou perspektívou. Takže namiesto trápnej nadutosti sa Samota s Korlatom „môže“.

samotasamotasamota

samotaAle to ešte stále nie sme pri tej „veci“, ku ktorej sme smerovali. Takže - predposledný aprílový víkend zozvaná trampská banda na Rehak´s Meadow sa schádza, by slávila. Keďže dnešný tramping je záležitosť prevážne pre dôchodcov, dodám, že to bolo na Rehákovej lúke, pre domácich potom na Rudovej. Flek, ktorý úspešne prevzal štafetu skalických potlachov, po tom, čo pôvodný Barácky járek pripadol do revíru nového zemepána. Pre mňa bolo príjemným zistením, že tu nie sú davy ludí a že tu takmer všetkých poznám, a že dobré dve tretiny z poznaných sú moji pravekí kamaráti, ktorých úprimne rád vidím. A celá táto zostava sa zišla, aby pogratulovala T.O. Samota k tridsiatim narodeninám, čo je v oblasti severného Záhorácka úctyhodný tramp-osadový vek. On to Pytláckej zamaskoval pod priehladnú nálepku JARNÍ OHEŇ, čím vlastne naviazal na niekdajšiu tradíciu samoťáckych Jarních ohňú.

samotasamotasamota

samotasamotasamota

samotaA aby sme niektorí menej aktívni starí zaslúžilci nezabudli ako bývavalo za mladi, v piatok popršalo a v noci bola slušná kosa, zbytok víkendu už potom chlácholivo teplý a suchý. Keďže v dnešnej dobe zima u nás prechádza priamo do leta, Pytlákovi sa to nejakým zázrakom, alebo teda geniálnym tipom podarilo zapasovať presne do tých desať jarných dní, čo nám dáva príroda k dispozícii. Jeho pôvodný malý sen, aby zapalovali bývalí členovia osady stroskotal na zbabelej neúčasti menovaných, tak volil mazanú alternatívu, zapalovať budú pamätníci, symbol oných prežitých 30-tich rokov, teda účastníci počiatkov. A poďme menovať: T.S. Zuzana – Brno & Jirka, T.O. Černý orel – Skalica & T.S. Harmonika, dnes skrátene Hardy – Trnava & ja (veď čo by som sa nepochválil).

No a potom potlachová normálka. Pohoda a veselo. Ludia, mne vám tam bolo tak dobre ...

samotasamotasamota

samotasamotasamota

ďalšie foto na T.O.Samota

Bača, T.O. Korlat - Senica

samota


Publikované: Sobota, 04.05. 2013 - 22:18:11 Od: severka